Де, коли і які велодоріжки і паркінги збудують у Києві

Де, коли і які велодоріжки і паркінги збудують у Києві

Як повідомив заступник голови КМДА Дмитро Давтян, у цьому році столиця продовжить розвивати велосипедну інфраструктуру. Початок процесу покладено у 2018 році.

-Ми почали активно наносити розмітку для велосипедистів. За минулий рік вона з’явилася на проспекті Палладіна, вулиці Заболотного, проспекті Правди, бульварі Дружби Народів тощо – усього на 13 вулицях. Крім того, на підчас будівництва дороги від вул. Довбуша до просп. Броварський також передбачено влаштування або суміщення велосмуг, – повідомив Дмитро Давтян.

У нинішньому  році розпочнеться будівництво велодоріжки на Набережному шосе, у планах – велодоріжки на вулицях Борщагівській, Милославській, Чорнобильській, проспектах Степана Бандери та Космонавта Комарова, Столичному шосе.

Дмитро Давтян також нагадав, що торік стартував перший громадський прокат велосипедів «Bike sharing».

-Орендувати велосипеди та кататися містом стає звичною справою для киян. Активним людям до вподоби використовувати цей транспортний засіб не лише для відпочинку, але й щоб дістатися до роботи. Тому плануємо збільшити кількість пунктів велопрокату та залучити до організації інвесторів. Громадський велопрокат має бути доступним у всіх районах міста, і в кожному районі, відповідно, має бути створена інфраструктура. Тому буде облаштовано  перехоплюючі велопункти у чотирьох районах міста – Оболонському, Деснянському, Голосіївському та Дарницькому, - уточнив Дмитро Давтян.- -Компанія-переможець інвестиційного конкурсу створить велопункти  й здійснить благоустрій територій. До 2020-го треба щоб з’явилися 64 нових об’єкти велоінфраструктури,  це амбітна, але цілком досяжна мета. 

Де з’являться перехоплюючі велосипедні пункти з прокату, обслуговування та тимчасового зберігання велосипедів?

Іх мають створити за конкретними адресами в Оболонському, Деснянському, Голосіївському та Дарницькому районах міста Києва.

Так, згідно з умовами інвестиційного конкурсу, перехоплюючі велопункти заплановано облаштувати:

просп. Оболонський, 20, Парк «Муромець», вул. Академіка Тронька (біля Національного музею народної архітектури та побуту України), просп. Академіка Глушкова, 1 та на перетині просп. П. Григоренка та просп. Миколи Бажана.

Мережу велопунктів створюватиме товариство з обмеженою відповідальністю «Байк Бокс», що визначено переможцем проведеного інвестиційного конкурсу. Результати проведення інвестиційного конкурсу затверджені відповідним розпорядженням КМДА. Про це повідомила прес-служба столичної мерії.

Якими будуть перехоплюючі пункти

Компанія-переможець має облаштувати велопункти зі збірно-розбірних тимчасових одноповерхових споруд із полегшених конструкцій без фундаменту та виконати роботи з благоустрою території зі встановленням лав для відпочинку, урн для сміття та вуличних ліхтарів.

Орієнтовна вартість створення об’єкта інвестування 3,7 млн грн.