Реконструювати вентиляцію, опалення та водопостачання тепер можна без дозволів

Реконструювати вентиляцію, опалення та водопостачання тепер можна без дозволів

Відтепер роботи з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення внутрішніх інженерних систем, як у житлових, так і нежитлових будинках, можна проводити без отримання дозвільних документів на їх виконання.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Тепер в Україні спрощено проведення реконструкції чи капремонту внутрішніх інженерних систем, зокрема, систем опалення, вентиляції, водопостачання, водовідведення. Тобто якщо раніше для проведення цих робіт потрібно було отримувати дозвіл Держархбудінспекції, що могло відтерміновувати їх початок на декілька місяців, то зараз це відмінено, –  пояснив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

Відповідний оновлений Перелік будівельних робіт, які не потребують документів на їх виконання та після закінчення яких об’єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію, затвердив у грудні Кабінет Міністрів України. Проект постанови був розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Зокрема, дозволів не потребують роботи з реконструкції, капітального ремонту та технічного переоснащення таких внутрішніх систем будинку як:

- вентиляція;

- водопостачання та водовідведення, у тому числі, трубопроводів;

- силові та слабкострумові системи, які забезпечують функціонування будівель і споруд;

- опалення, у тому числі роботи, що передбачають встановлення або заміну обладнання індивідуальних теплових пунктів, заміну трубопроводів систем опалення, балансування систем опалення, встановлення балансувальних клапанів та/або витратомірів, зміну типу систем опалення з однотрубної на двотрубну та/або з вертикальної на горизонтальну, встановлення та/або заміну опалювальних приладів, обладнання опалювальних приладів автоматичними регуляторами температури в приміщеннях, встановлення та заміну приладів-розподілювачів та іншого обладнання регулювання і обліку теплової енергії.

Нагадаємо, з 2019 в України впроваджують нові будівельні норми, що забов’язують забудовників зводити споруди з урахуванням потреб осіб з інвалідністю, у тому числі - потреб людей із порушеннями зору та слуху.