До дня народження екс-президент презентував в Києві відверту книгу про владу

До дня народження екс-президент презентував в Києві відверту книгу про владу

Сьогодні першому президенту України Леоніду Кравчуку виповнилося 85 років. З цієї нагоди він представив в Київській міській галереї мистецтв "Лавра" свою нову книгу "Перший про владу". До її написання, за його словами, спонукало спілкування з молоддю.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА

 - Я дійшов висновку, що мені — людині, яка була частиною радянської системи й яка потім допомогла розвалити цей тоталітарний режим, людині, яка мала безпосередній стосунок до історичного відновлення і перших кроків становлення незалежної України, — потрібно написати книгу про владу. І дати відповідь на запитання: чому за 27 років незалежності у нас так і не створена ефективна влада, ми не розуміємо її суті і не навчилися використовувати владні механізми для побудови нової модерної держави?», - пише Леонід Кравчук. 


 

Книга «Перший про владу» містить роздуми першого Президента України Леоніда Кравчука про владу – його відверті спогади і оцінки. У виданні сутність влади розкривається від часів радянської системи до сучасної України, охоплюючи останні ключові політичні події. Читачі знайдуть відповіді на питання: чи правильно ми використали владу для будівництва сильної Української держави? Що робити далі? 

 - Для того, щоб виписати правильний рецепт, спочатку необхідно поставити правильний діагноз. Україні потрібна нова система формування влади. Якщо ми цього не зробимо, то рухатимемося по колу вниз, поки загроза втратити державу не стане реальністю, - розмірковує Леонід Кравчук. 

Під час презентації в галереї "Лавра" влаштували фотовиставку зі світлинами Леоніда Кравчука, а поважні гості користуючись нагодою, вітали його з днем народження. 

Леонід Макарович Кравчук народився 10 січня 1934 року в селі Великий Житин (тоді Волинське воєводство, Польська республіка, нині Рівненська область). Він був першим Президентом України після здобуття нею незалежності (1991–1994), Головою Верховної Ради України (1990-1991), Народним депутатом України (1990–1991, 1994-2006), має звання Герой України (2001). 3 2011 року — Почесний Президент Фонду «Перспективна Україна»
Захоплюється шахами та мисливством, колекціонує цікаві рецепти вареників.