Навігатор на 10-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 10-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають лекції, присвячені історії різних куточків нашого міста, ювілей письменника Івана Андрусяка, майстер-клас з фотографії та багато чого іншого.

День відповідальний: "Право на життя"

Група художників "Резиденція думок" проведуть виставку, присвячену темі гуманного ставлення до тварин, забруднення навколишнього середовища та zero-waste філософії. Головними об’єктами проекту є величезні фігури представників тваринного світу, вироблені з паперу в японському стилі оригамі, які підкреслюють вразливість до людської діяльності, що концептуально підтримують яскраві портрети тварин та птахів. 

Усі кошти, що буде зібрано в рамках благодійного проекту під час функціонування виставки, будуть передані притулку домашнього типу " Уголёк" на утримання, лікування та транспортування тварин. Проект проводиться за підтримки "Друге життя" та покликаний привернути увагу суспільства до переосмислення, усвідомлення власних помилок, відповідальності дій щодо беззахисних звірів. 

Коли: з 11.00
Де: Radisson Blu Hotel, вул. Братська, 17-19
Вхід вільний

Лекція «Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв»

Сучасний Маріїнський парк в урядовому кварталі столиці приховує величезну кількість поховань. Але про більшість цих могил відвідувачі парку навіть не здогадуються. Про історію поховань, про героїв Української революції 1917–1921 років, про жертви більшовизму розкаже під час своєї лекції «Маріїнський парк: місце поховань жертв і героїв» історик Олександр Кучерук, завідувач відділу Національного музею історії України «Музей Української революції 1917–1921 років». Також під час лекції буде представлена його праця «Некрополь Маріїнського парку», яка нещодавно зʼявилася друком.

Коли: 10 січня о 16:00 
Де: «Музей Української революції 1917–1921 років», Київський будинок вчителя, вул. Володимирська, 57.
Вхід вільний

Вечір з письменником: Іван Андрусяк запрошує на ювілей

Іван Андрусяк — поет, дитячий письменник, прозаїк, літературний критик, перекладач. Приходьте привітати автора з 50-річчям і подякувати йому за чудові книжки, які він написав, а також послухати його вірші. 

Коли: о 17.00
Де:  Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11
Вхід вільний

Вечір з відео та вином: Термоядерне мистецтво від NASA

Арт-клуб «Видиво й вино» запрошує гостей на класне вино й сенс медитації перед величезним небесним світилом – майже впритул! Грандіозне видиво відзнято з супутника NASA в UltraHD якості і буде показано нашим гостям на великому екрані… вражаюче Сонце, космічна музика й наше вино винесуть вас в потойбіччя... 

В цей вечір в відео-програмі:
18:00-18:30. Красиве відео: прогулянка зимовим лісом.
18:30-20:00. Концерт джаз-фанк гурту Jamiroquai.
20:00-21:00. Art and sound: тур експозиціями «мистецтво й звук» в провідних галереях світу.
21:00-22:00. Термоядерне мистецтво від NASA: показ зірки Сонце зблизька!
22:00-23:00. Мандри. Видиво-серіал «Sigur Rós - Route One» – медитативний проїзд трасою №1 навколо цілої Ісландії під ембіент-музику гурту Сігур Роус. Серія 11.

Де:  Арт-клуб "Видиво й вино",  Будинок Художника на Львівській площі (вул. Січових Стрільців 1-5), центральний вхід, 4 поверх, зала 403
Вхід: депозит 100 грн. (на яку можна замовити вино та закуски з меню  закладу, вартість келиха вина – 20-40 грн. )

Презентація книги Олега Тоцького «Семь историй киевского метро»

У новому виданні дослідника метро Олега Тоцького розкрито багато фактів як радянського періоду, так і часів незалежності України. Цілий розділ у книжці присвячено створенню станції київського метрополітену «Золоті ворота». У розділі розкриваються й таємниці створення унікальних мозаїк, на яких зображені не тільки давньоруські орнаменти, а й церкви та історичні персонажі часів Київської Русі.

Читачам буде цікаво дізнатися й про занедбані тунелі, що з'явилися після будівництва метрополітену. Нині ці атмосферні місця достойні стати локаціями для зйомок голлівудських фільмів у жанрі «постапокаліпсис» або бути описаними у фантастичних романах. 

У виданні вдало чергуються рідкісні архівні знімки, частина яких публікується вперше, і сучасні авторські фотографії. Унікальність зйомки Олега Тоцького в тому, що більшість кадрів зроблено в недоступних для простого пасажира місцях — робочих тунелях, підплатформних і підескалаторних приміщеннях, вентиляційних шахтах і простих «побутівках» електромонтерів. Автор неодноразово бував і на так званих станціях-«привидах».  Крім того, читач зможе побачити, як виглядають звичні для всіх станції без людської присутності, — в нічний час вони найчастіше скидаються на підземні храми.  Про все це і більше про приховані від нас таємниці метро йтиметься на презентації.

Коли: 10 січня о 18.30
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В.Г. Заболотного, просп. Перемоги, 50
Вхід вільний

Вечір з мистецтвом: відкриття виставки "Слухати і Чути" Ярини Саєнко 

Світ довкола нас буває заголосним. Як зупинитися вчасно і зрозуміти – де саме він звертається до тебе? Як не загубити свій голос у галасі облич? Що важливо слухати і що необхідно чути? Проект  -  спостереження, пошук і прислухання до жіночих станів та реакцій. Це можливість водночас пірнути у себе і відсторонитися від себе, почути те, що призначене саме тобі.
 
Ярина Саєнко – художниця, яка займається графікою, ілюстрацією, живописом, інсталяцією, текстилем та перфомансом. Ярина більше 10 роів викладає малювання та музику, ілюструє поезію, філософію та сатиру. 

Коли: о 19.00
Де: Not the Louvr gallery bar, вул. Липинського, 4
Вхід: вільний

Музичний провулок: розповідь Михайла Кальницького

На зустрічі розкажуть про те як виник, звідки отримав назву і куди, зрештою, подівся Музичний провулок? Це невеликий за площею, але дуже важливий куточок старого Києва, в якому сьогодні знаходиться Urban Space 500.  Про історію споруди та околиці розповість києвознавець, член колегії Головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Кальницький. Історичні факти проілюструють унікальні старі фото та архівні плани, а історії Михайла перенесуть нас на багато років назад.

Коли: 10 січня о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. Б. Грінченка, 9
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: Майстер-клас з фотографії в клубі КОМА

Разом з Сашком Тебенко та Катею Кузьмич учасники розбиратимуться, як зробити якісне фото і не загубитися у всіх цих налаштуваннях балансу, витримки та світлочутливості. Майстер-клас буде цікавий всім, хто вміє тримати телефон з камерою в руках і прагне додати зусиль до налаштування кадру та обробки фото.

На зустрічі поговорять про композицію кадру, поєднання кольорів та відтінків, розберуться у базових налаштуваннях камери. Також розглянуть різні режими зйомки та ознайомимочя з поняттям якості кадру. І на завершення навчаться швидко та якісно обробляти отримані кадри.

Коли: о 19.00
Де: клуб КОМА, вул. Хорива 19-В
Вхід вільний

Вечір музичний KoKo Melange: Ukrainian jazz

Зустрічайте на сцені дует піаніста Романа Коляди та етно-співачки Анастасії Колодюк. Не чекайте традиційної обробки фолк-матеріалу на фортепіано. Чекайте на джазові імпровізації та сміливі експерименти.

Коли:  о 20.00
Де: мистецько-гастрономічний простір "Остання Барикада", Майдан Незалежності, неподалік Лядських воріт
Вхід вільний

Вечір театральний: "Жінко, сядь" від Дикого театру

Юля і Саня - молода сім'я, у яких є все для щастя: красиві діти, хороша мама і навіть пральна машинка. Та одного дня Саньок помічає неладне: борщ став кислішим, улюблена запіканка навіть на свята зникла, сорочки погано випрасувані, навіть ноги дружина перестала голити. Саньок розуміє: щось сталося і його більше не люблять... 

16+ УВАГА. Присутні сцени домашнього насильства!

Коли: о 20.00
Де: Мала опера, вул. Дегтярівська, 5
Вартість квитків: 200-250 грн