Київську фортецю «захопили» актори: що подивитися

Київську фортецю «захопили» актори: що подивитися

Є стаціонарні театри, які мають власну будівлю. Натомість існує багато проектів, завдяки яким вистави можна побачити не лише на театральній сцені. Ми вже писали про імерсивне шоу «Рукописи горять», що проходить в Музеї Булгакова. Ще один приклад успішної співпраці театру та музею – це спектаклі театру «Маскам Рад» в приміщенні Київської фортеці. 

 - Сьогодні Театр «Маскам Рад» є репертуарним з професійною сталою трупою, до складу якої входять біля 25 акторів. Більшість акторів грають також в інших київських театрах та знімаються в кіно. В репертуарі Театру понад 20 вистав. Кожного року відбувається 3-5 прем`єр. З 2014 року всі прем`єри було створено в результаті співпраці з Київською Фортецею, - розповідає керівниця театру Інна Гончарова.  - З 2014 року всі прем`єри було створено в результаті співпраці з Київською Фортецею. Серед вистав  - інсценізації відомих літературних творів, авторські постановки. Намагаємось, щоб вистави театру були унікальними для київської публіки.


Фото з вистави "Скотний двір" (Facebook)

Сьогодні в репертуарі театру: «Маленький принц» Сент-Екзюпері, «Хто сильніше» Стріндберга, «Маленькі трагедії» Пушкіна, «Ведмідь» та «Про шкоду тютюну» Чехова, «Намисто» та «Пампушка» Гі де Мопассана, «Скотний двір» за мотивами повісті Дж.Орвелла, «Ніч перед Різдвом» Гоголя, «Дні Турбіних» Булгакова, «Той самий Мюнхгаузен» Горіна, «Святиня» О.Генрі, комедія «Танго втрьох?..» Едіт Потін`є, мелодрама «FREE LOVE» за повістю Валерія Брюсова «Останні сторінки з щоденника жінки», «Біля ковчегу о 8» Ульриха Хуба, трилер «П`ятий діамант» О.Глоби, авторські вистави про життя та творчість композиторів Вівальді та П`яццолли та інші.

- Це все авторські інсценізації. Крім того, ми намагаємось нахабно змішувати жанри. Так у нас  в деяких виставах використовуються різні ляльки (як Маленький принц, Скотний двір, FREE LOVE), в деяких - театр тіней (Казки Маріїнського парку, Ведмідь, Про шкоду тютюну). Ще ми інколи граємо "Той самий Мюнхгаузен" просто на на площі у Фортеці, - поділилася керівниця театру.


Фото з вистави про життя і творчість Вівальді (Facebook)

Лише виставами культурні заходи в фортеці не обмежуються. 
В 2014 році було започатковано Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом», який проходить щороку в квітні. 
З 2015 року в Фортеці відбулось два фестивалі дитячих театрів «JoyFest-діти», який було задумано як фестиваль для київських театрів. Проте в 2016 році став всеукраїнським.  
З 2017 року в стінах Фортеці відбувається ще один спільний проект: Фестиваль української класичної музики «Смальта», який проходить в камінній залі (капонір №2).
В 2019 році в планах 1-ий Міжнародний фестиваль монодрам “Solo Plays Fest". 

 - Співпраця ГО «Джойфест» і НІАМ «Київська фортеця» переросла на першу в Україні міжсекторальну мультидисциплінарну культурно-мистецьку платформу, яка існує вже 5 років - чим ми дуже пишаємось, - підкреслює Інна Гончарова. - Метою платформи «Креативна фортеця» є, насамперед, розширення різних цільових аудиторій: музейної, глядацької театральної, слухацької музичної, тощо. Саме завдяки існуванню платформи, яка діє постійно, та регулярності її заходів, відбувається синергія зусиль співорганізаторів платформи. Ця синергія дає позитивний ефект для всіх сторін: збільшується відвідування та впізнаваність Музею. Багато хто з глядачів театру до фортеці потрапляє вперше, є серед них навіть такі, які живуть на сусідніх вулицях, і потім відвідує музей. Театру є де показувати свою творчість, кияни отримують більше різноманітних культурних продуктів. Великою складовою всіх проектів Креативної Фортеці є просвітництво. Саме тому в репертуарі Театру стільки класичних творів.


Фото з вистави "Різдвяно-новорічний вертеп" (Facebook)

На що піти у січні:
11 січня о 19.00 2 в 1: дві прем`єри чарівних новорічних вистав
12 січня о 19.00 Маленький принц Сент-Экзюпері
13 січня о 17.00 Комедія "Різдвяно-новорічний Вертеп"
13 січня о 19.00 Комедія "Ніч перед Різдвом" Гоголя
19 січня 19.00 Вистава для дорослих Free Love
20 січня о 19.00 "Казки Маріїнського парку"
26 січня о 19.00 Прем`єра "Емігранти" Славомира Мрожека
27 січня о 19.00 "Скотний двір" Джорджа Орвелла

Нагадаємо, на сцені столичного театру зустрінуться письменник і волоцюга.