Генпідрядник вже готовий будувати Меморіал Героїв Небесної Сотні

Генпідрядник вже готовий будувати Меморіал Героїв Небесної Сотні

Генпідрядник вже готовий будувати Меморіал Героїв Небесної Сотні. Про це повідомляє прес-служба музею.

Розпочнуться роботи, як тільки суд зніме арешт із земельної ділянки. Він накладений задля недоторканості ландшафту. Біля дерев'яної каплиці досі тривають слідчі дії в справах Майдану.

- Музей із Генпрокуратурою випрацював схему та графік робіт, які б не заважали слідчому експерименту. Працівники прокуратури повідомили, що на нижній ділянці слідчі дії завершено, і нема перепон для роботи будівельників. Проте юридично арешт не дає дозволу починати роботу. З огляду на ситуацію, ми подали клопотання в Печерський районний суд про зняття арешту. Дату слухання ще не призначили, – пояснює Оксана Моргун, заступниця генерального директора з будівництва Національного музею Революції Гідності.

Нагадаємо, що за допомогою системи ProZorro  переможцем оголошено другого учасника торгів, ТОВ «Спеціальна науково-реставраційна проектно-будівельно-виробнича майстерня «Україна-Реставрація», який оцінив вартість будівництва Меморіалу у 148, 81 млн грн. Компанія-переможець має досвід виконання таких робіт. 95% їх – це державні замовлення. Зокрема, 2016 року товариство виконувало будівельні роботи, створюючи столичний Культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал». У 2017 році капітально відремонтувало та відреставрувало пам’ятку архітектури національного значення «Південну башту» на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. На рахунку компанії також низка втілених проектів благоустрою та озеленення Києва.

Згідно з договором про спорудження Меморіалу, реконструкцію алеї Героїв Небесної Сотні з облаштуванням пішохідної зони, благоустроєм та озелененням території, роботи мають завершитися вже у серпні 2019 року. Проект передбачає, що дерева, стовпи та інші нерухомі об’єкти, на яких є сліди від куль і які є пам’ятками історії, буде збережено та музеєфіковано.