В київській міській адміністрації влаштують Вечір Різдвяних Василів

В київській міській адміністрації влаштують Вечір Різдвяних Василів

Щороку в січні традиційно відзначається Свято Різдвяних Василів, збираємо особливих гостей та згадуємо Стуса, Симоненка, Чумака, Еллана-Блакитного, які народилися в ці Різдвяні дні. Вечір Різдвяних Василів був започаткований дисидентом та філософом Євгеном Сверстюком. 

На 12 січня в Україні випадає День політв’язня. Саме у цей день 1972 року в Україні розпочався «генеральний погром» українського шістдесятництва. Буквально за кілька днів були заарештовані Іван Світличний, Євген Сверстюк, Василь Стус, Іван Дзюба, В’ячеслав Чорновіл, Іван Гель та інші.  Історія повторюється. У російських тюрмах Різдво за ґратами зустрічають близько 70 політв’язнів та 24 військовополонені українські моряки. Ще більше сотні перебувають у підвалах окупованого Кремлем Донбасу. І тепер уже звичайний кримський фермер Володимир Балух демонструє те, що Василь Стус називав по життю “прямостоянням”. 

У вечорі візьмуть участь лауреати Премії імені Василя Стуса: фольклорно-етнографічний гурт «Дай Боже», виконавиця співаної поезії Олена Голуб, правозахисниця Олександра (Леся) Матвійчук, бард Ігор Жук, кобзар Тарас Компаніченко,  гурт «Хорея Козацька», історик Володимир В’ятрович та інші. На заході також будуть представлені: автобіографічна книга історика дисидентського руху Василя Овсієнка “Життя як покута” та книга Георгія Касьянова “Незгодні: українська інтелігенція в русі опору 60-80-х років XX століття”, підготовлені видавництвом “Кліо” до цьогорічного Дня українського політв’язня.

Усі бажаючі можуть прямо на вечорі підписати різдвяну листівку заручникам Кремля, яку обов’язково передадуть адресатам організатори. 
Організатори: Український інститут національної пам’яті, видавництво “Кліо”, Український ПЕН та Центр громадянських свобод. 

Коли: 12 січня о 17.00
Де: КМДА, вул. Хрещатик, 36. 
Вхід безкоштовний.