Чоловічий грип: що це і як лікувати

Чоловічий грип: що це і як лікувати

Існує стереотип, що чоловіки під час хвороби — застуди чи грипу, сильно “переграють” свої симптоми та часом здаються занадто безпорадними. Тому дружинам, мамам та бабусям доводиться доглядати за ними наче за дітьми. Уляна Супрун в.о. міністра охорони зродовя України розповіла чим небезпечний "чоловічий грип" та як його лікувати.

- Є феномен, що пояснює таку поведінку — “чоловічий грип” або англійською “man flu”. Коли чоловіки схильні “перебільшувати” симптоми застуди, невеликої слабкості чи легкі симптоми грипу, в більшості випадків навіть демонструвати відверту безпорадність. Для жінок цей стан має свою назву — звичайна застуда, - розповідає пані Уляна.

Дослідники шукають наукове підґрунтя цього феномену. Адже деякі хвороби та стани дійсно відрізняються між чоловіками та жінками. Але поки великих репрезентативних досліджень на цю тему немає. 

В цілому науковці схиляються до того, що різниця у хворобі та відчутті симптомів може виникати через гормональні відмінності. Втім, ще потрібно багато досліджень, аби краще дослідити ці відмінності та їхній вплив на імунну систему.

У будь-якому випадку, грип — серйозна хвороба, тому пані Супрун нагадує найбільш ефективні шляхи захисту від грипу:

  • Вакцинуйтесь від грипу. Щеплення можна робити протягом всього епідсезону.
  • Часто та ретельно мийте руки. 
  • Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.
  • Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей. 
  • Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.
  • Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.
  • Не лікуйте грип самостійно! Обов’язково проконсультуйтесь зі свої лікарем.