Навігатор на 8-ме січня: куди піти у Києві

Навігатор на 8-ме січня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекають винаходи Леонардо да Вінчі, яскравий світ ван Гога та різдвяні концерти з Ніною Матвієнко й "Хореєю Козацькою". 

Сімейний майстер-клас "Підкова щастя"

14 січня українці святкують перший день Нового року за старим стилем і свято Василія Великого. Його вважали покровителем землеробства і саме тому цього дня основною обрядовою дією було засівання осель збіжжям.  Переступаючи поріг своїх друзів, знайомих, рідних з повними кишенями зерна, ви зможете подарувати їм ще і оберіг-підкову. 

Виготовлена під час майстер-класу підкова принесе у дім щастя, а додатково ви наповните її тими символами, яких душа забажає, або в яких є потреба.

Коли: 15.00-16.00
Де: Музей-квартира П.Г. Тичини, вул. Терещенківська, 5, кв.1,3
Вартість: 50 грн. Попередній запис обов'язковий за тел. 234 4327

Відкриття оновленої експозиції "Механіка епохи Відродження"

Експозиція присвячена найяскравішому представнику цієї історичної доби, -Леонардо да Вінчі і ви зможете особисто познайомитись із його винаходами.

Створені за ескізами Леонардо інтерактивні експонати, будуть діяти, лише якщо ви самі запустите їх в дію. Ви зможете побудувати міст без мотузок і цвяхів, підняти себе на величезному підйомнику та навіть передати рух. Діти й дорослі можуть познайомляться з "предками" сучасних механізмів, без яких ми сьогодні не уявляємо свого життя.

Коли: з 10.00, екскурсії о 15.00 та 16.00
Де: Музей популярної науки і техніки «Експериментаніум», проспект Степана Бандери, 6 (метро "Петрівка"),
Вартість квитка на експозицію: 40 грн.

Вечір в кіно: "Вінсент ван Гог: Пшеничні поля та хмарне небо"

Унікальний погляд на творчість Вінсента ван Гога очима однієї з найвідданіших колекціонерок його творів. Події фільму розгортаються в голландському музеї Креллер-Мюллер. Напрямок виставки визначили листи Тео ван Гога, молодшого брата митця, які ілюструють злети й падіння його життя, а також знайомлять нас із місцями, де жив художник — від Парижа до Провансу. В об’єктиві режисера — не лише безцінні скарби художника, але й неймовірна архітектура самого музею.

Коли: о 19.00
Де: Культурний центр "Кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19
Вартість квитка: 150 грн.

Вечір духовний: Ансамбль «Хорея Козацька». «Ангели, знижайтеся!»

За підтримки ГО «Країна мрій» Олега Скрипки ансабль "Хорея Козацька" презентує "Ангели, знижайтеся!".  У програмі – церковні гімни-монодії до Різдва Христового, різдвяні канти з Почаївського Богогласника 1790-1791 рр. і твори з духовного концерту.

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

Вечір в театрі: "Кайдаші"

Трагікомедія за мотивами творів Івана Нечуя-Левицького.

Жив-був собі на світі Омелько Кайдаш. Про життя говорив розумно, пив собі гірку та колеса для возів лагодив. І була в нього сварлива дружина та двоє задиркуватих синів. Привели сини у хату невісток – і почалося: зранку сварка, а надвечір – бійка. І так день у день. Та й годі сподіватися на мир, коли перед нами справжнісінька Кайдашева сім’я.

Коли: о 19.00
Де: Молодий театр, вул. Прорізна, 17
Вартість квитків: 60-140 грн.​

Вечір музичний: Святковий концерт "Нові мелодії Різдвяної ночі"

 Унікальний вечір, на якому звучатимуть найкращі українські колядки у сучасному аранжуванні для солістів, оркестру і хору. Над проектом працювали найкращі аранжувальники країни - Іван Небесний, Олексій Баженов, Євгеній Брага, Тимур Полянський, Артем Рощенко, Юрій Мельник.

Серед солістів -  Ніна Матвієнко, Тарас Штонда, Ольга Фомічова, Ольга Чубарева (Lady Opera), Олена Гребенюк, Дар’я Литовченко, Дар'я Миколенко, Дмитро Фощанка, Михайло Гуменний-Петрівський, Олександр Вознюк, Олексій Жмуденко.

Коли:  о 19.00
Де: Київський академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва, вул. Межигірська, 2
Вартість квитків: 60-400 грн.