Як відновитися після свят: свіжі овочі та яскраві враження

Як відновитися після свят: свіжі овочі та яскраві враження

Після свят багатьох із нас мучить питання, як влізти в улюблену спідницю або як приховати живіт чи набряки обличчя. Особливо це відчувається після затяжних новорічних та різдвяних посиденьок і корпоративів: олів’є, тортики, тістечка, смажена рибка, піци, канапки та інші смаколики.

Для тіла

Переїдання не лише погано позначається на фігурі, а й на здоров’ї. Як швидше прийти у норму після свят, радить спеціаліст.

Лікар-дієтолог Марина Балас дає рекомендації:

- Потрібно дотримуватися правил переходу на звичне харчування. Якщо є загострення і хронічні захворювання, зверніться до лікаря, який може призначити ферментні препарати. Головне правило – в усьому знайте міру: в їжі, в алкогольних напоях. Не забувайте ще, що алкоголь навіть у маленьких дозах стимулює апетит, через що краще взагалі виключити алкогольні напої, нормалізувати питний режим.

Також пані Марина радить для початку обрати один вид нежирного білка (натуральне м’ясо або риба), але не змішувати ці продукти, тому що для їх переробки «працюють» різні ферменти. Хороший варіант – запекти в духовці або відварити, але не смажити.

Для очищення організму слід включити каші, побільше тушкованих овочів, салатів, зелені та фруктів. Вони багаті на вітаміни й допомагають засвоєнню їжі та очищенню шлунково-кишкового тракту від побічних продуктів, у тому числі токсинів.

Також у раціон бажано включати кисломолочні продукти (тим, у кого немає протипоказань): йогурт, кефір, симбівіт. Вони налагодять роботу шлунково-кишкового тракту.

Обмежте вживання жирної їжі, хліба, солодощів, майонезів, кетчупів, снеків.

Також можна запровадити розвантажувальні дні: один день голодування, а ще два дні – свіжі овочі та салати (помідори, огірки, зелень, рукола). Але таке можна робити, якщо немає протипоказань, тому краще заздалегідь проконсультуватись із лікарем. У протилежному випадку можуть посипатися зуби, волосся. А при цукровому діабеті можна навіть вмерти.

Для душі

Крім проблем з вагою та травленням після свят на нас очікують душевні проблеми: відпочивши вдома тиждень, хочеться відпочивати й надалі. За вихідні ми звикаємо більше спати, а робота створює необхідність змінювати вже звиклий графік життя. Та й узагалі: як не хочеться «виповзати» на цей сніг та холод. Чому таке відбувається та що з цим робити, відповідає практичний психолог Оксана Сашенко.

- Часто ми покладаємо дуже багато сподівань саме на новий рік. Із нового року я буду мати іншу роботу, кину курити та інше. Але чим більше у нас сподівань, тим більше розчарування. От ми і маємо ту післясвяткову хандру та депресію. Тому важливо пам’ятати, що новий рік нічого не змінює, а змінюємо ми. Незалежно від того, який день на календарі. Чим більше та яскравіше святкуємо, тим більший смуток відчуємо після свят. Але це згладжується, якщо кожний день життя ми сприймаємо як свято, святкуємо те, що живемо. Мається на увазі не вживання алкоголю, а відчуття щастя й радості від кожного дня, - пояснює пані Оксана.

Психолог радить намагатись уникати «токсичного» спілкування (те, що не дає нам енергії, а забирає її), вміти взяти відповідальність за свої дії, шукати ресурси для себе (те, що дає енергію), працювати лише на улюбленій роботі.

У кожного ресурс свій. Але є декілька ресурсних каналів: слуховий (прослуховування улюбленої музики або шуму моря, вітру тощо), зоровий (дивитися на колір, який надихає), тілесний (спорт, масаж, смачна їжа тощо), емоційний (подорожі, спілкування), духовний (читання духовної літератури, відвідування храмів).

Власний досвід

А тепер декілька особистих порад, як полегшити «вихід у відкритий космос», тобто з улюбленого дивану на роботу, від автора цього матеріалу.

1. Робота має бути улюбленою. Тоді все не так жахливо.

2. Слід намагатись обирати ту роботу, яка дає можливість підлаштовувати графік під себе. Тобто якщо я «сова», то працювати з 9.00 до 18.00 для мене є значним стресом, якого я намагаюсь уникати.

3. У перший день після свят обов’язково виходити у якійсь обновці – сукні, спідниці чи блузі. І увага та компліменти з боку співробітників вам забезпечені. Для жінки це особливо важливо.

4. Прекрасно, якщо на свята ви десь побували (в іншому місті чи країні), переповнені яскравими враженнями і вам не терпиться ними поділитись. Тоді й на роботу бігтимете.

5. Дотримуватися приємного ритуалу зранку, який для кожного свій: гарячий шоколад або секс з коханим чоловіком.

Саме такі не надто хитрі методи допомагають мені протриматись до п’ятниці.