Де можна подивитися на Томос у Києві і коли відбудеться урочисте богослужіння

Де можна подивитися на Томос у Києві і коли відбудеться урочисте богослужіння

У патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату почалося Різдвяне богослужіння, яке спільно відправляють Вселенський Патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України Єпіфаній. Церемонія вручення Томосу про автокефалію об'єднаної Православної церкви України почнеться після освячення води. У храмі присутня українська делегація на чолі з Президентом України Петром Порошенко. Після вручення Томосу почнеться божественна літургія, яку спільно відправлятимуть Вселенський Патріарх Варфоломій і митрополит Єпіфаній.

Як відомо, сьогодні православні західного обряду відзначають свято Богоявлення (Водохреща), тому служба починається з освячення води, також після вручення Томосу і божественної літургії відбудеться церемонія освячення води в затоці Золотий Ріг.

Як повідомляє  пресс-служба заповідника, 7 січня 2019 року в Софійському соборі Національного заповідника “Софія Київська” відбудеться урочисте богослужіння. У зв’язку з цим цього дня Софійський собор, Будинок митрополита, Хлібня та Брама Заборовського будуть закриті для відвідувачів. Територія Заповідника, Трапезна та Дзвіниця працюватимуть для відвідувачів із 12.30 до 19.00.

Томос про автокефалію Православної Церкви України  після святкового богослужіння буде перенесений для загального огляду в трапезний храм Софії Київської (Мала Софія). Про це повідомили в прес-службі блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Єпіфанія.

Відзначається, що кожен бажаючий зможе побачити документ в будь-який день з 08:00 до 18:00.  Вхід в трапезний храм Софії Київської, де буде зберігатися Томос, вільний.

Як повідомили в прес-службі Митрополита,  урочисте богослужіння пройде о 10:00 7 січня.

Літургію звершить предстоятель Православної Церкви України, митрополит Єпіфаній. Його Блаженству будуть послужити єпископат і духовенство об'єднаної Церкви. Брати участь також будуть президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій, нардепи, міністри Кабміну, громадськість, капелани та волонтери. Вхід в собор Святої Софії під час літургії буде обмежений з огляду на обмежений простір стародавнього храму й заходи безпеки.

Софійській площі встановлять великий екран, на якому транслюватиметься хід богослужіння.

Титульне фото InfoResist