Новорічний бізнес: на що киянок надихнуло свято

Новорічний бізнес: на що киянок надихнуло свято

У Міжнародному виставковому центрі зібралися люди, які тільки но розпочали свою справу. У багатьох це перша експозиція і продаж. Підтвердилася аксіома, що своя справа розпочинається із внутрішнього творчого поштовху. То що ж показували початківці на «Параді подарунків»?

-Після виходу на пенсію, а працювала я економістом і малювати й шити мені не доводилося, раптом захотіла  мати на власному подвір’ї  гнома, - розповіла  Лідія Подпрятова, яка живе у Голосієві. – Жодного привабливого гнома я не знайшла, зате натрапила на інтернет сторінку як зробити іграшки своїми руками. З того моменту, це, здається було у 2012 році, роблю іграшки й прикраси своїми руками. І для подвір’я також. Раніше шила по ночах іграшки, тепер їх повно. Є замовлення від знайомих для дітей у школи, дитсадочки, є з Італії, Польщі, Чехії, Німеччини. А тепер діти зібрали мій доробок і виставили тут у павільйоні. Це для мене вперше. Покупці є, люди підходять. Я не весь рік займаюся іграшками й новорічними прикрасами, але десь у серпні починаю закупати матеріали, шишки й жолуді збираємо протягом року. Навіть з Корсики привезли особливих шишок – ялинки зробили. Ще мені подобається робити торти з цукерок, віконця декоративні й обличчя для іграшок. Наприклад, я не вмію малювати, а обличчя шию. Хоча й шити не вміла. Може, буде внутрішній поштовх, й ще малювати почну. Так от, пошиті голівки лежать деякий час, поки до кожної з них я не підберу особливий  образ. Тоді повністю народжується лялька.

- Ми спонтанно рік тому почали робити новорічні іграшки. Одна з нас живе у Лондоні, а друга у Києві. І от минулого січня виникло питання: а чому б не зробити свого власного Діда Мороза, - розповідають сестри Людмила Малишева й Алла Недашківська. – То ж, спілкуючись по вайберу, ми обговорювали всі свої ідеї. От за рік зробили ще й колекції кульок – комплекти для своїх домівок й для продажу. 

-У Лондоні я купую нові тканини для іграшок, а у Києві сестра вибирає брендові речі на секонд-хенді, адже у них якісніші й яскравіші матеріали, - говорить Людмила. – До речі,  Алла працює над створенням прикрас кожен робочий день – з 8 до 16 години у себе вдома.  Ціни на наші прикраси досить високі – від 80 доларів, тут велика копітка ручна праця. Але ми працюємо для свого задоволення, нам це подобається, тому не засмучуємось, що покупців не багато.