В cтоличній галереї художниця перетворила килими на живопис

В cтоличній галереї художниця перетворила килими на живопис

Triptych: Global Arts Workshop представила святкову нову серію монументальних полотен Наталії Корф-Іванюк «KИЛИМ». Яскраві й чарівні, сповнені примхливої гри кольору і форми, живописні «килими» відсилають до прадавнього мистецтва пряжі і народної автентики.

Народний килим, створений безіменним майстром, шліфувався з роду до роду без академічних шкіл і вчителів, і є одним з найдавніших художніх традицій на планеті. Повторюваність рослинних та геометричних мотивів, що притаманна племінному та родовому мистецтву – це спроба узагальнити та зафіксувати набутий досвід, передати його майбутнім поколінням. У витворах килимарства закодовано знання про природний світ, про рух небесних тіл та мінливості людської долі. Серед «килимів» Наталії Корф-Іванюк ми впізнаємо весільний, з яскравими квітами на білому тлі, панський, символ соціального статусу та заможності, гуцульскі килими з кутастими візерунками, розлогий святковий, що виблискує самоцвітами. 
 
- Мій килим – це не просто гра кольору на площині, а історія зафіксована в символах і знаках. Ідея проекту виникла під час перебування на резиденції «Великий Перевіз», що відбувалася в одноіменному мальовничому селі на Полтавщині. Квітуча багатобарвна природа була постійним джерелом натхнення. У моєму живописному проекті я трансформую архаїчні форми у витвір сучасного мистецтва, тим самим «рятуючи» знайомий з дитинства образ від забуття і втрати актуальності в модерному інтер’єрі, 
- говорить художниця Наталія Корф-Іванюк.

- На відміну від попередніх квіткових серій Наталії Корф-Іванюк, ця – умисно є трафаретною, квіти стають ретрансляторами голосу минулого, схематизуються і неначе повзуть на стіни, звертаючись до печерних розписів... Геометричні орнаменти Корф-Іванюк, що були найбільш розповсюджені на Поділлі, Галичині, Буковині й Закарпатті, – справжні витвори графічного мистецтва. Тут художниця в довільній формі трактує елементи з побачених нею оригіналів, перетворюючи їх в унікальне філософське послання,  - зауважує арт-критик Роксана Рублевська.

«KИЛИМ» Наталії Корф-Іванюк 

Коли: до  21 січня, щодня з 11.00 до 19.00
Де: Triptych: Global Arts Workshop, Андріївський узвіз, 34
Вхід вільний

Нагадаємо, безкоштовний вхід: столичні музеї відкривають двері.