В Києві створять спеціальні місця для культурного вигулу тварин

В Києві створять спеціальні місця для культурного вигулу тварин

В кінці 2018 року кількість встановлених зоокомплексів в столиці сягнула 350. А загалом в містах України з’явилося 700 зоокомплексів, повідомив голова ГО "Форум ЮА-ВЕТ" Олексій Коваленко. 

- В 2015 році спільно з Департаментом міського благоустрою ми розпочали пілотний проект «Культурний вигул тварин», - поділився Олексій Коваленко. - Він включав в себе встановлення «ЗооКомплексів» в парках та скверах Києва. Це конструкції з табличками для відповідальних власників тварин, де можна взяти безкоштовні пакети та смітником для того, аби викинути наслідки вигулу. За 2015-й рік було встановлено 40 зоокомплексів в зелених зонах Шевченківського, Печерського, Подільського, Голосіївського і Солом’янського районів. Надалі ця ініціатива набула розголосу, її підхопили соціально відповідальні партнери з бізнесу, громадські активісти, небайдужі громадяни. А цьогоріч вона поширилася і на інші міста України. 

Наразі соціальний проект «Культурний вигул тварин» за ініціативою громадськості включений як окремий напрям в Стратегії розвитку Києва до 2025 року.

 - Культурний вигул тварин залежать також від інформаційної та організаційної складової,  - впевнений Олексій Коваленко. -  Потрібно провести інформаційну кампанію «Я відповідальний власник тварини», що також стосується реєстрації та гуманного поводження з тваринами. А організаційна складова – це створення повноцінної інфраструктури для відповідальних власників з місцями, де було б комфортно вигулювати тварин. Адже в парках і скверах є дитячі та спортивні майданчики, а ось для вигулу тварин – ні. Але це мають бути не спеціально відгороджені місця, а ландшафтні та екологічні - повноцінні публічні простори для власників та їх улюбленців. Реалізовувати ці складові будемо вже у 2019 році разом з КП «Київська Міська Лікарня Ветеринарної Медицини». Зокрема, в тих парках і скверах, що планують реконструювати, вже заплановані вигульні майданчики і публічні простори для відповідальних власників тварин. Також за його словами, Київ планує стати першим агентом в Україні, що підключиться до єдиного державного реєстру домашніх тварин. За його допомогою можна буде знайти загублених тварин чи взяти собі бездоглядних.

Нагадаємо, масштабні проекти 2019: як зміниться Київ