Київ екологічний: що змінилося у столиці за рік

Київ екологічний: що змінилося у столиці за рік

Як екологічно змінився Київ у 2018 році? На це питання відповіло Управління екології КМДА.

Капітальний ремонт було зроблено у 104 парках та скверах.

Цього року киянам були представлені такі оновлені зони відпочинку: друга черга столичного парку «Наталка», оновлений парк «Відрадний», парк «Сирецький», перша черга парків «Перемога», «Володимирська гірка», «Муромець», зона відпочинку на Русанівській набережній, перша черга нового парку на проспекті Шухевича, оновлені сходи з Пейзажної алеї на Поділ. У будівництві втілюються системні підходи щодо влаштування автоматичного поливу та мереж автоматичного освітлення у зелених зонах Києва. Поливо-зрошувальною системою охоплено більше 50 га площі парків і скверів.

За 2018 рік рішенням Київради статус скверу отримали 86 земельних ділянок.

Безпечний та комфортний відпочинок біля води 
У 2018 році кияни та гості столиці України мали змогу відвідати 13 муніципальних пляжів та 17 місць (зон) масового відпочинку людей, де можливий відпочинок біля води без купання.

Варто зазначити, що 7 пляжів отримали міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор» - міжнародну нагороду, якою з 1987 року щорічно відзначають пляжі по всьому світу, що відповідають 32-ом критеріям та вимогам.

У Києві облаштовано 23 рятувальні пости.

Оперативні чергові та рятувальні підрозділи знаходяться на постійному чергуванні та готові до реагування при виникненні надзвичайних ситуацій. При цьому безпосередньо на рятувальних постах в межах пляжів чергують лайфгарди «Пляжного Патруля» (близько 150 чоловік).

Проведено екологічний моніторинг водойм.

КП «Плесо» здійснило екологічний моніторинг стану водойм у Києві за 23 показниками відповідно до Директиви Європейського союзу 2006/7/ЕС і сучасних стандартів ISO 7899 та ISO 9308. Із 103 водних об’єктів контролем охоплено 89%. Випробувальною хімічною лабораторією виконуються аналізи відібраних з акваторій пляжів проб води. Таким чином відпочивальники отримують максимально своєчасне та достовірне інформування, а не дані про те, наскільки чистою вода була 3 – 4 дні тому.