Бар у себе вдома: новорічні коктейлі для початківців

Бар у себе вдома: новорічні коктейлі для початківців

Щороку під час святкування Нового року українці часто стикаються з нетривіальною проблемою: що б такого смачного… випити? Стандартний новорічний набір із шампанського, коньяку чи горілки вже нікого не дивує. Тому в моду повертаються несправедливо забуті коктейлі.

Цей феномен легко пов’язати із стрімким поширенням на теренах нашої країни барної культури. З-поміж інших міст виокремлюються саме столичні бари, адже тутешній рівень сервісу та вишуканість напоїв відповідають світовим стандартам.

У новорічну ніч більшість киян зустрічатимуть свято в тісному сімейному колі. Тим не менш, невимушена домашня атмосфера не є перешкодою до смачних експериментів з алкоголем. Найголовніше у цій справі – знати правильні пропорції та не зіпсувати собі ранок наступного дня надмірним експериментаторством. Для того, щоб краще зрозуміти секрети створення новорічних коктейлів, журналіст «Вечірки» поспілкувався з одним із найбільш популярних та титулованих барменів Києва Олегом Якобенком.

Головний секрет гарного настрою та бадьорого самопочуття зранку, на думку бармена, полягає в роздільному вживанні напоїв, в основі яких містяться винні та зернові спирти. Простіше кажучи, не слід змішувати вино та горілку, коньяк та пиво. Якщо келиху вина буде недостатньо для створення новорічного настрою, можна «додати градус» за допомогою коньяку. Роздільне вживання спиртів стане запорукою гарного самопочуття новорічним ранком.

Бармен стверджує, що найкращім новорічним коктейлем цього сезону можна вважати класичний мікс під назвою «Whisky sour». До складу цього коктейлю входять: 30 мг лимонного соку, тростинний цукор або цукровий сироп,10 мг яєчного білку, та, звісно ж, 50 мг якісного бурбону. Суміш необхідно ретельно збити без охолодження, потім перелити у келих для віскі та додати декілька кубиків льоду.

- «Whisky sour» - вінтажний коктейль для людей, які не люблять змішувати алкоголь. При приготуванні цього коктейлю не змішуються алкогольні основи. Якщо пити «Whisky sour» в правильних кількостях, то на ранок вам точно не буде погано, - стверджує бармен.

Іншим популярним в цьому році новорічним коктейлем можна вважати «Aperol Spritz». До його складу входить: 40 мг біттера «Aperol», 60 мг «Просекко» або іншого ігристого сухого вина, 20 мг газованої води або тоніка, лід і скибочка апельсину. Перед подачею до столу всі інгредієнти необхідно змішати в охолодженому келиху.

- Особисто я раджу цей коктейль до новорічного столу через його «легкість». Італійці, які його винайшли, воліють пити його в обід, тому що у нього дуже низький вміст алкоголю та приємний смак, - каже пан Олег.

На думку бармена, новорічні коктейлі – задоволення доступне кожному, хто цінує якісний алкоголь. Для того, щоб міксувати коктейлі вдома необхідно дотримуватися пропорцій та робити все за технологією.