Свято без шкоди природі: Мавка рекомендує як обрати подарунки та справжню чорну ікру

Свято без шкоди природі: Мавка рекомендує як обрати подарунки та справжню чорну ікру

WWF в Україні та Мавка підготували 6 порад про те, як відзначити зимові свята та розпочати новий рік з найменшою шкодою для природи. Змінюючи власні звички ви можете зробити свій вклад у збереження природи вже сьогодні.

Перша порада стосується ялинки - купувати спеціально вирощені зі штрих-кодом, гілки або ялинки в горщику. У штучних звертати увагу на склад і походження. А краще  замінити ялинку традиційним українським дідухом або створити власну з підручних матеріалів. Надавати перевагу іграшкам з природних матеріалів (скло, папір). 

Друга порада щодо подарунків - дарувати лише те, що потрібно та уникати зайвого пакування.

В третій пораді йдеться про продукти - Мавка рекомендує купувати локальні та сезонні, а також звертати увагу на інформацію, що на упаковці. Наприклад, чорна ікра без позначки про аквакультурне походження та маркування CITES може свідчити про свої браконьєрські “корені”.

Четверта порада стосується святкування без пластику та одноразових речей, а п'ята присвячена електронним листівкам, які можна надіслати друзям і близьким з усього світу.

Ознайомитися з порадами, а також завантажити безкоштовні витинанки у формі звірів та електронні листівки можна на сторінці проекту.  

Нагадаємо, дієтичне олів'є та суп проти похмілля: новорічний стіл від Супрун