Кличко підписав "енергетичний" меморандум на 100 млн доларів інвестицій

Кличко підписав "енергетичний" меморандум на 100 млн доларів інвестицій

Київська міська державна адміністрація та «Київтеплоенерго» підписали Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку, Міжнародною фінансовою корпорацією, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо міжнародного співробітництва у модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

Від КМДА документ підписав Віталій Кличко.

-Київ закладає фундамент міжнародного співробітництва в модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу міста. Ми формуємо план перетворення «Київтеплоенерго» на компанію європейського рівня, яка надаватиме послуги високої якості, - відзначив Кличко.

Мер нагадав, що у квітні цього року місто завершило 17-річну угоду з ПАТ «Київенерго». Столиця здійснила безпрецедентний крок – вперше в Україні повернула  під контроль громади теплоенергетичний комплекс міста. Це: найбільші в Україні теплоелектроцентралі – ТЕЦ5 та ТЕЦ6, майже 200 котелень, 2,6 тис км мереж, сміттєспалювальний завод «Енергія».

Десятки років у модернізацію комплексу не вкладали належних коштів, його технічний стан можна назвати критичним, адже мережі зношені майже на 80%. 

Кличко підкреслив, що мета меморандуму, який підписали, – перетворення “Київтеплоенерго” на потужну, орієнтовану на потреби споживача компанію з чітко визначеною стратегією, що включає залучення новітніх технологій та підвищення енергоефективності. Зі свого боку, місто готове до подолання тих ризиків та перешкод, що сьогодні можуть виникнути, враховуючи недосконалість чинного законодавства, складну ситуацію у сфері теплоенергетики країни.

В рамках меморандуму планують напрацювати проміжний фінансовий пакет. - Йдеться про інвестиції в 100 млн дол у першочергові роботи з модернізації. Ці кошти будуть спрямовані на реконструкцію, заміну та оновлення  інфраструктури.

-Безумовно, ми націлені на більш масштабні та комплексні зміни, які стосуватимуться технічного переоснащення, удосконалення системи управління одного з найбільших теплоенергетичних комплексів у Європі, - підкреслив Кличко.

Він подякував партнерам Києва за їхню допомогу та розуміння ситуації.

У свою чергу, директор офісу економічного зростання USAID Фархад Гауссі зазначив, що США активно підтримують створення належного рівня енергобезпеки Києва. 

-Ми активно співпрацюємо з українською столицею. Для міста буде дуже непросто здійснити модернізацію теплоенергетичного комплексу. Але завдяки команді, що ви зібрали, нам вдасться трансформувати теплоенергетичний комплекс Києва. Сьогоднішня подія - це тільки перший крок, у нас дуже багато роботи попереду, - відзначив він.