В столиці визначили кращий дитячий хор конкурсу ЩедрикФест

В столиці визначили кращий дитячий хор конкурсу ЩедрикФест

26 грудня відбулося відкриття всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця та презентація ювілейного турне країнами Європи та Америки  хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика».

Відкриття провели в мистецькому салоні Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка. Саме у цих стінах відбулося перше публічне хорове виконання «Щедрика» у 1916 році, яке принесло Миколі Леонтовичу визнання і славу. Тоді подільську щедрівку, над музикою до якої композитор працював упродовж шести років, із кількома повтореннями на «біс» проспівав хор Київського університету. Диригував Микола Леонтович. Ця подія стала стартом для уже понад столітньої тріумфальної мандрівки української Різдвяної пісні країнами і континентами.  А потім були безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця 18 країнами Європи та Америки у 1919-1924 рр. Це був перший проект культурної дипломатії в історії України. Сьогодні, століття потому, перед Україною знову постало питання збереження незалежності та міжнародного визнання. Тому, власне, хор-переможець #ЩедрикФесту і повторить цей тур у 2019 році. Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія, Канада та США - на честь 100-річчя Капели і світового тріумфу «Щедрика», що нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине  - нині місто Покровськ, Донецька обл.

У відбірковому турі, який тривав з жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього відібрано 17 найкращих дитячих та дорослих хорів.

26 грудня у Києві відбулося символічне відкриття і перший конкурсний день  в номінації  «Дитячі хори». Змагалося 5 хорів:  хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М.В.Лисенка (м. Київ); хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького (м. Київ); дитячий хор «Передзвін» Глевахівської ДШМ (смт Глеваха); дитячий хор «Пастораль» ДШМ ім. С. Турчака (м. Київ); дитячий хор «Глорія» ДМШ ім. Ю. Лятошинського (м. Житомир).  Перемогу одержав Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького.

27-28 грудня у Покровську пройдуть конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори». За підсумками конкурсу у трьох номінаціях буде обрано найкращий український хор, який отримає право здійснити ювілейний тур Європою і Америкою, як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Гала-концерт та  нагородження переможців відбудуться 29 грудня у Краматорську на АТ «ЕНЕРГОМАШСТАЛЬ».

Фото зі сторінки Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького

Нагадаємо, завжди з тобою: київські символи стали значками