Подальша робота кінотеатру «Київ» під питанням

Подальша робота кінотеатру «Київ» під питанням

Голова Держкіно Пилип Іллєнко провів зустріч з керівником кінотеатру «Київ» Вілією Бондаренко, яка повідомила про те, що подальша робота кінотеатру знаходиться під питанням. Про це він написав на своїй Фейсбук-сторінці 

Справа у тому, що за тиждень, а саме 4 січня 2019 року, закінчується термін дії договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру, що знаходиться в комунальній власності і вже протягом двох десятиліть перебуває в користуванні ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

- Саме це товариство під керівництвом пані Бондаренко здійснило капітальний ремонт приміщень, обладнало зали та фойє сучасними меблями та технікою, перетворило заклад у справжній культурний центр, де регулярно демонструються українські фільми, проходять дні кіно європейських та інших країн, числені фестивалі (в тому числі МКФ «Молодість»). На сьогодні, попри звернення орендаря, відповідальні структури не тільки не продовжили договір оренди, але навіть не повідомили про подальші плани щодо цього, - повідомив Пилип Іллєнко. - Враховуючи нещодавні прикрі випадки закриття кінотеатрів «Україна» та «Кінопанорама», така ситуація викликає серйозне занепокоєння, адже не зрозуміло, що буде з кінотеатром вже за тиждень, прямо під час різдвяних свят.

Голова Держкіно зазначив, що готує звернення до міського голови Віталія Кличка з проханням особисто розібратися в ситуації та сприяти продовженню роботи кінотеатру «Київ».

Згідно з інформацією на сайті Департаменту комунальної власності, орендарем приміщення кінотеатру "Київ" з 4 січня 1999 року є ТОВ "КЦ Кінотеатр Київ". І оренда закінчується 4 січня 2019 року.

Кінотеатр «Київ» відкрився 23 листопада 1952 року. Будівництво кінотеатру почалося ще до війни. Завдяки новим рішенням «Київ» став одним із зразкових кінотеатрів країни.

З 2000 року в кінотеатрі почався перший за п'ятдесят років капітальний ремонт. Кінотеатр було повністю реконструйовано. 22 березня 2002 року поновилися кінопокази в «Червоному залі» після його реконструкції (290 місць). 17 січня 2003 року відкрився оновлений «Синій зал» (328 місць). Сьогодні тут працює три кінозали, проводяться фестивалі та дні кіно різних країн світу.