Київ отримав усі обіцяні трамваї PESA

Київ отримав усі обіцяні трамваї PESA

Комунальне підприємство "Київпастранс" отримало згідно з угодою усі трамваї виробництва польської компанії PESA Bydgoszcz. Два останні вагони прибули до Києва у п'ятницю, 21 грудня, повідомив сайт zn.ua.

Таким чином, було повністю завершено поставки трамваїв за контрактом 2017 року, за яким місто придбало 40 трамваїв із низькою підлогою польського виробництва.

Завершення цієї угоди анонсував 14 грудня заступник голови КМДА Дмитро Давтян, який пообіцяв, що до кінця року Київ отримає ще 3 польські трамваї PESA.

- Таким чином буде виконано минулорічний контракт на поставку трамваїв у складі 12 одиниць. Всього місто придбало 40 нових трамваїв за останній час, - розповів Дмитро Давтян.

- Після розмитнення трамваї одразу вийдуть на лінії, - пообіцяв він.

19 грудня мер Києва Віталій Кличко, звітуючи перед представниками ЗМІ про підсумки роботи міської влади за минулий рік, нагадав, що останніми роками місто суттєво оновило свій трамвайний парк.

- Загалом, за останніх кілька років місто закупило 45 сучасних трамваїв, - наголосив мер.

Також він нагадав, що на базі ДЕПО імені Шевченка, облаштували сервісний центр з обслуговування трамваїв PESA, який стане першим кроком до створення власного виробництва електротранспорту.

-Це - практичний крок до створення спільного підприємства, де збиратимуть вже київські трамваї, - переконаний Віталій Кличко.

Як повідомляли ЗМІ, у липні минулого року польська PESA виграла тендер на поставку трамваїв Києву. Польський виробник запропонував поставку 40 трамваїв за найнижчою ціною - 1 млрд 813 млн 199 тис грн при очікуваній сумі закупівлі 1,946 млрд грн. Загалом, для оновлення транспортного парку Києву необхідно придбати 65 нових трамваїв, понад 230 автобусів та 230 тролейбусів.

Нагадаємо, з 20 грудня у тестовому режимі відновили рух трамвайних маршрутів №№ 23 та 33 на вулиці Алматинській.