Київське видавництво презентувало Євангеліє, відзначене Президентом

Київське видавництво презентувало Євангеліє, відзначене Президентом

Київське спеціалізоване видавництво “Дніпро” презентувало факсимільне видання “Євангелія Бучацького”, яке цього року стала лауреатом премії Президента України “Українська книга року”. Книга вийшла у державному спеціалізованому видавництві художньої літератури в 2016 році на замовлення Держкомтелерадіо в рамках програми “Українська книга”.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Книга складається з факсиміле стародавнього рукопису “Євангелія Бучацького” та перекладу його текстів сучасною українською мовою, - розповів упорядник видання та автор передмови до нього доктор богословських наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України Дмитро Степовик, повідомляє КМУ.

- Вона формує знання про Україну, її народ, історію, культуру. За вагомістю текстів й оформлення Євангеліє посідає одне з перших місць серед українських рукописів.

Як розповів вчений, ця книга домонгольського періоду була створена у другій половині ХІІ або на початку ХІІІ століття на Волині. Євангеліє було написано від руки старослов’янською мовою з елементами української мови. Зокрема, закінчення в словах – українські. Книга розмальована великими заголовковими ініціалами.

Свою теперішню назву – “Євангеліє Бучацьке” - книга дістала за місцем зберігання від 1712 року у чоловічому монастирі м. Бучач. Зараз ця пам’ятка культури знаходиться в колекції Національного музею м. Львова ім. Андрея Шептицького.

- Ця книга є окрасою не тільки церковно-релігійного життя, а й життя української нації, Української держави. Такі книжки не видаються щодня, вони видаються раз на сто або п'ятсот років, - зазначив перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак.

Він також наголосив, що не випадково ця знакова для українців книга з'явилася саме у видавництві “Дніпро”.

-У наступному році ми будемо відзначати 100-річчя цього видавництва, засновниками якого були Павло Тичина, Василь Еллан-Блакитний, Георгій Нарбут, видавництва, в якому побачили світ твори всіх класиків української літератури. Тому поява цієї книжки у цьому видавництві невипадкова. Я пишаюся також тим, що у ХХІ столітті Україна уже відзначила цю книжку. Вона отримала високу нагороду від Президента України, - підкреслив Богдан Червак.

Директор видавництва “Дніпро” Олександр Кудрявцев поінформував, що примірники “Євангелія Бучацького” отримали церкви всіх конфесій, а також його розіслали по бібліотеках України.

Нагадаємо, гран-прі щорічного Всеукраїнського конкурсу “Краща книга України” від Держкомтелерадіо у 2018 році отримало київське видавництво “Фенікс” за повнокольорове видання українською мовою Нового Завіту у двох книгах - Євангеліє та Апостол.