У столичному театрі Франка відбудеться прем'єра трагедії Шекспіра

У столичному театрі Франка відбудеться прем'єра трагедії Шекспіра

25 грудня - остання прем'єра 2018 року - "Коріолан" Вільяма Шекспіра. Режисер - Дмитро Богомазов.

Трагедія «Коріолан» – історія злету і падіння легендарного давньоримського полководця, сюжетну основу для якої Шекспір запозичив із «Порівняльних життєписів» давньогрецького історика Плутарха. У п’єсі є і гостра політична драма, і драма сімейних відносин, і внутрішня трагедія однієї людини. Її герой – Кай Марцій, уславився своїми подвигами у війні з ворогами римлян – вольсками. Після завоювання столиці вольсків міста Коріоли за бойові звитяги він отримав прізвисько Коріолан.

Повернувшись з перемогою додому доблесний воїн йде у «велику» політику – у консули Римської республіки. Але у політичних баталіях незламний і непохитний герой, що звик перемагати ворогів у відкритому бою, виявився вразливим у своїй силі: відвертий, прямодушний і безкомпромісний Коріолан не здатний на обман і хитрощі. Внаслідок політичних маніпуляцій, замість шани і визнання мужній воїн проголошується ворогом народу і отримує від римлян вирок – довічне вигнання. Розлючений Коріолан залишає місто, в бажанні помстися він об’єднується зі своїми колишніми ворогами – вольськами й веде їх армію на Рим. Але напередодні вирішального штурму Коріолан, зворушений благаннями матері, відмовляється від остаточного знищення Риму та платить за цей свій вибір власним життям.

Автором перекладу "Коріолану" Вільяма Шекспіра є видатний український поет Дмитро Васильович Павличко. Художник-сценограф, художник по костюмах - Петро Богомазов, музику написав композитор Олександр Кохановський.

У виставі грають: 
Кай Марцій, згодом Коріолан- заслужений артист України Рибалевський Дмитро; заслужений артист України Форманчук Олександр;
Мененій Агріппа, друг Коріолана- народний артист України Бенюк Богдан;
Коміній, полководець у війні проти вольсків- народний артист України Баша Василь; народний артист України Стальчук Олег;
Тіт Лартій, полководець у війні проти вольсків- Бегма Олександр;
Тулл Авфідій, полководець вольсків - Народний артист України Олексій Богданович;
Сіціній Велут, народний трибун- Калантай Сергій; народний артист України Ступка Остап;
Волумнія, мати Коріолана- народна артистка України Сумська Наталія.

Коли: 25 та 27 грудня о 19.00
Де: Театр ім. Франка, площа І. Франка, 3
Вартість квитків: 30-350 грн.
 
Фото Валерії Ландар з Фейсбук-сторінки театру Франка