Враження іноземного туриста від Києва

Враження іноземного туриста від Києва

Все частіше відчуваю зацікавленість українців у нових лоукостах, дешевих квитках за кордон, нових знайомствах та вивченні мов. Дійсно, світ стає все відкритішим. І наші громадяни цим також користуються, подорожують. Чи не найбільший поштовх цьому дав безвіз. Проте цей матеріал не про подорожі українців, а про те, яким бачать Київ іноземці.

Анджей Шалати – 50-річний поляк з міста Бидгощ. Приїхав чоловік в Україну до батьків своєї нареченої-українки. Оскільки Анджей любить подорожувати, йому було цікаво поїздити і нашою країною – Київ, Одеса, Житомир.

Київ найбільше вразив поляка. Перш за все чоловік відправився до Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні.

- Вражень багато. У Києві хотів побувати в першу чергу, щоб побачити історичні місця, де проходили події Майдану. Побачив на власні очі те, що бачив лише по телевізору. Майдан і його сліди… Сліди війни…Фото загиблих…, – зазначає Анджей.

Анджей Шалати про свої враження

Сподобалось

Насамперед це – архітектура: у Києві широкі вулиці, високі будинки, широкий Дніпро. Приємні люди. Дуже вразили фунікулер і монумент «Батьківщина-Мати». Дуже красиві церкви.

Не сподобалось

У Києві, як і в усій Україні, відчувається сильне майнове розшарування – багато дорогих автівок та дуже бідних людей. У Польщі такого нема.

Здивувало

Дивує погана робота дорожніх та комунальних служб: ходити потрібно дуже обережно, адже сніг та лід повсюди.

Ціни

Ціни на продукти в Польщі і Україні приблизно однакові, хоча зарплати у нас у Польщі вищі. Мінімальна зарплата, якщо переводити у гривні, – 14–15 тис. Стільки заробляють прибиральниці та посудомийниці. Люди з вищою освітою, фахівці, отримують в еквіваленті 30–35 тис. грн. Найбільше заробляють лікарі та юристи. Автомобіль у нас не розкіш, а спосіб пересування. Тому автівку має кожна родина. Подорожувати у нас можуть всі: і офіціанти, і продавці. А от на транспорт у Польщі ціни значно вищі – проїзд в метро залежно від тривалості поїздки у середньому 1 євро. З приводу одягу: цієї зими купив куртку у Польщі у фірмовому магазині Pierre Cardin (у гривневому еквіваленті – за 4 тис. грн). Така сама куртка у такому ж магазині в Києві коштувала 6 тис. грн. Кожен працюючий поляк може собі дозволити купувати одяг у фірмовому магазині. У вас це – занадто дорого.

Метро

Я був у лондонському метро і можу сказати, що не лише в Україні така тиснява у години пік, а там також. Хоча у вас було незвично те, що потрібно дуже сильно штовхатися, щоб увійти. Особливо це відчувається на станції Вокзальна (сміється. – Ред.). Немає можливості бути ввічливим та пропускати когось.

Замість підсумків. Києву ще дуже далеко до вилизаної та доглянутої насправді європейської столиці – Варшави, Праги чи Відня. Однак тут є те, чого не знайдеш там: змішання європейського з пострадянським, сучасного зі старовинним. Саме це й цікавить закордонних гостей у столиці України. А враховуючи історичні події, які прославили Україну на весь світ, іноземці готові приїздити до нашої країни. Тому на мою думку як автора в Україні потрібно вкладати гроші в інфраструктуру, дороги, транспорт. Тоді й туристам буде приємно відпочивати в нашій країні.