Водії підуть до Електронного кабінету замість сервісних центрів МВС

Водії підуть до Електронного кабінету замість сервісних центрів МВС

В Україні запрацював Електронний кабінет водія, який зможе замінити надання послуг, раніше доступних лише у сервісних центрах МВС. Відтепер онлайн можна дізнатися актуальну інформацію про своє авто та посвідчення водія, перевірити та оплатити адміністративні правопорушення, переглянути історію будь-якого автомобіля за VIN-кодом та записатися в електронну чергу до сервісних центрів МВС.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Сьогодні державні послуги виходять на новий рівень якості. Електронний кабінет водія – …цей сервіс мінімізує витрати часу та зусиль клієнтів сервісних центрів МВС, робить найпопулярніші послуги однаково доступними для всіх громадян країни, виключає людський фактор та ліквідує корупційні ризики, – повідомляє портал КМУ з посиланням на начальника Головного сервісного центру МВС Владислава Криклія.

Згідно повідомлення, онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі “Електронні послуги”. Доступ до е-Кабінету здійснюватиметься за допомогою цифрового підпису, BankID або MobileID.

Онлайн можна cкористатися низкою послуг:

- переглянути інформацію про свої посвідчення водія (національне та міжнародне);

- дізнатися всю актуальну інформацію про свої транспортні засоби (технічні характеристики, право власності, історії авто);

- перевірити, чи накладені на транспортний засіб обтяження;

- оперативно одержати повну інформацію про адмінпорушення.

- швидко сплатити штраф, сформувавши у е-Кабінеті платіж, та провівши його он-лайн.

Для охочих замовити індивідуальні номерні знаки доступна можливість швидкої перевірки, чи обраний знак вільний у даному регіоні, та одразу зробити макет.

Також за допомогою е-Кабінету можна ефективно організувати свій візит до СЦ МВС, обравши он-лайн зручні дату й час. Сервіс допоможе уникнути черг та заздалегідь спланувати свій день.

Революційним нововведенням стала можливість перевірити будь-який транспортний засіб за VIN-кодом, що дуже зручно під час купівлі-продажу авто.

Так, безкоштовно можна дізнатися про останню операцію з транспортним засобом, дату та місце його останньої реєстрації, рік випуску та загальні технічні характеристики.

А за оплату у 45,68 грн можна отримати інформацію про кількість попередніх власників, участь авто у ДТП, наявність заборони на продаж або обтяжень, страхування тощо.

Проект реалізований у партнерстві Головного сервісного центру МВС та Державного агентства з питань електронного урядування за підтримки проекту USAID/UK aid “Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах"/TAPAS і Фонду "Східна Європа”.