Як свинки Фрося та Ізольда готуються до Нового Року

Як свинки Фрося та Ізольда готуються до Нового Року

Рік жовтої земляної собаки закінчується, і на зміну йому прийде рік жовтої свині. Тому «Вечірка» вирішила розповісти про символ наступного року і вирушила на зустріч з героями, точніше героїнями, репортажу.

Дикі свинки Ізольда та Фрося живуть у Київському зоопарку. Дівчата мають різні характери: старша, Ізольда, дуже активна й навіть трохи агресивна, молодша, Фрося, – спокійніша. Коли працівники зоопарку приносять тваринкам щось смачненьке, Ізольда демонструє своє лідерство і намагається заволодіти смаколиком першою. Найбільше люблять свинки гарбузи.

Вікторія Служенко, завідувач відділу копитних тварин, порівнює свиней з танком, зазначає, що вони можуть кидатися. І в дикій природі вони вважаються чи не найнебезпечнішою твариною нашої природної зони. Тому прибирають у вольєрі у тварин лише тоді, коли чотириногих господарів там немає – їх переводять до сусіднього вольєру. Щелепи у свиней дуже міцні, ікла у самців досягають довжини 15 см. Маса дорослого самця 300 кг, самки – 150–250 кг.

- Ізольда потрапила до нас 6 років тому дитинчам. Хтось із лісу забрав маленьке поросятко та вважав, що воно мешкатиме вдома. Але через 2 місяці поросятко стало проявляти характер – кусатися. Господарі зрозуміли, що дикій тварині не місце у квартирі, й віднесли свинку до зоопарку. Ми її взяли та виростили, хоча ця тварина є досить поширеною, а зоопарки у своїй діяльності спрямовані на збереження зникаючих видів. Оскільки свині не можуть жити поодинці, то ми їй взяли подружку, – згадує історію свинок Вікторія Служенко.

Холоду дикі свині не бояться, тому весь рік Ізольда та Фрося проводять на свіжому повітрі. До раціону тварин входять як овочі, так і м’ясо. Також їм дають горіхи та жолуді. А от подарунки від відвідувачів на кшталт солодкої вати вони не приймають, віддають перевагу власному раціону.

Взимку працівники зоопарку підсипають тваринам сіно, і з нього вони будують гнізда. Взагалі дикій тварині потрібно створити умови, якомога більше наближені до природних, підкреслюють працівники. І у зоопарку біологи та ветеринари намагаються відтворити природні умови. А вдома це неможливо.

У зоопарку вже готуються до підвищеної уваги до символів наступаючого року та навіть облаштували фотозону із зображенням цих тварин.

Кажуть, що на свята біля свинок можна загадати бажання і воно обов’язково здійсниться.

Тож за щастям приходьте до Київського зоопарку.