В столичному театрі покажуть, до чого призводить брехня самому собі

В столичному театрі покажуть, до чого призводить брехня самому собі

22 та 23 грудня в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра відбудеться прем’єра вистави «Брехня» за п’єсою Володимира Винниченка у постановці Анни Козирицької.

Історія однієї сповіді. Саме так молода режисерка визначила жанр вистави. Але ця історія – не про зраду, не про життєвий капкан, в який потрапила головна героїня, а про найгіршу брехню – про брехню самому собі...

ПРО ЩО: Наталія Павлівна – молода, гарна жінка, вже 14 років живе у шлюбi з турботливим, добрим та чуйним чоловіком Андрiєм. Здавалося б, що кращого життя годі й бажати: чоловiк стоїть на порозі великого винаходу, от-от отримає за нього добрi грошi, Наталія покине працювати i лишається тiльки насолоджуватися життям. Але у Наталії, з’являється коханець. Про зраду дiзнається напарник чоловiка – Iван Стратонович. Вiн погрожує викрити потаємне життя Наталiї Павлiвни, якщо вона не погодиться на взаємнi стосунки з ним.

«Брехня» – вже друга постановка Анни Козирицької на сцені Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. У 2017 році випускниця Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого на великій сцені театру здійснила постановку «Любовь… на ощупь…» за п’єсою «Ці вільні метелики» американського драматурга Леонарда Герша, яка стала її режисерським дебютом (керівником постановки був народний артист України, професор Едуард Митницький).

 - Це був вибір Едуарда Марковича Митницького. Він дуже хотів, щоб ця п'єса була поставлена в його театрі. Запропонував мені цей матеріал зі словами: «Ти по-жіночому зможеш його відчути ...». І я взялася за постановку. Матеріал складний. По-перше, Винниченко -  непростий драматург. А по-друге, ту модель життя, яку він описав в п'єсі досить складно уявити в сучасному світі. І мова не про тимчасовий конфлікт, мова про сміливість. Ми зараз набагато сміливіше в своїх вчинках і рішеннях. Але, після довгого «кабінетного» періоду мені відкрився секрет - вчинки наче сміливіше, а ось страхи залишилися ті ж самі. Ми просто навчилися ретельніше їх маскувати, - розповіла Анна Козирицька. - Основна думка вистави - не боятися бути собою, не боятися жити своє життя так, як тобі цього хочеться, а не оточуючим !. Адже робити вигляд, що життя повне радості, продовжувати грати роль, намагатися згладити всі «погане» і не помічати власну порожнечу - це страшно, це калічить. Як сказав Едуард Маркович: «Мода на епатаж проходить і змінюється, а розмова про людську душу - вічна». Це про кожного з нас - про душу. 

У виставі «Брехня» поєднались кілька поколінь артистів. Виставу грають: заслужений артист України Сергій Кияшко, артисти – Костянтин Костишин, Катерина Савенкова, Володимир Мовчан, Анастасія Логвін, Лілія Яценко, Андрій Соболєв, Галина Корнєєва.

Над постановкою працювали:  режисер-постановник Анна Козирицька, художник-постановник Анна Соболєва, художник зі світла Тетяна Кислицька, помічник режисера Наталія Дуброва. Музичне рішення – заслужений діяч мистецтв України Олександр Курій. Театр виражає особливу подяку за допомогу в створенні вистави художнику Ельвірі Бєліці; завідувачу відділу соціальної реабілітації Київського міського Центру соціальної, професійної та трудової реабілітації iнвалiдiв Олесі Перепеченко; перекладачу жестової мови Наталiї Дмитрук.

Історична довідка
Володимир Винниченко (1880-1951) – український письменник, політик, художник. Володимир Винниченко почав писати від 1901 року. Найвідомішими є його драми «Великий молох», «Гріх», «Закон», «Панна Мара», «Чорна Пантера і Білий Ведмідь» та інші. Вони мали успіх у країнах Західної Європи, а у 1920-х та на межі 1980-х – 1990-х років – в Україні. «Брехня» вперше була опублікована у 1910-му році, поставлена в Києві у 1911-му. Одним із перших виконавців ролі Тося був Лесь Курбас.

Коли: 22 грудня о 15.00 та 19.00, 23 грудня о 15.00
Де: Мала зала Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, Броварський проспект, 25
Вартість квитків: 210 грн.

Фото надане прес-службою театру