В Музеї іграшок дивують святковим міксом та ялинкою трьох поколінь

В Музеї іграшок дивують святковим міксом та ялинкою трьох поколінь

В Державному музеї іграшки відкривається виставка «Лише взимку так буває». В оновленій експозиції – новорічно-різдвяний мікс із солом’яних павуків, дідухів, фігурного обрядового печива, колядок і щедрівок, витинанок, а також ялинкових прикрас  ХІХ-ХХ століття з вати, скла, картону, металевого дроту з фондів Державного  музею іграшки.

Фото Олексія Іванова
Фото Олексія Іванова

Постійна експозиція музею з різними видами іграшок (ляльками, ведмедиками, конструкторами, а також традиційними народними іграшками) стала святковою у тісному сусідстві з новорічними прикрасами, своїми «однолітками».

В центрі експозиції – історія однієї ялинки, закарбована в колекції новорічних прикрас трьох поколінь родини  Світличних-Гордієнків – Братерських (1910-ті – 1960-ті рр.). Власниками іграшок (майже 150 предметів) та хранителями дитячих спогадів про сімейні традиції Нового року та Різдва є київське подружжя Братерських – Дронь: Марина  Тарасівна та Володимир Васильович.

Понад 1300 іграшок – знакових предметів Різдва та Нового року –  розкажуть дітям і дорослим про народні традиції зимових свят, заборону Різдва з подальшим наповненням «старого» свята «новим» змістом, використання новорічних іграшок у виховних стратегіях радянської влади, історію їх виробництва в Україні, про святкування Нового року у нелегкі  воєнні часи. А також про родинні традиції,  що живуть у спогадах старших поколінь, і зберігаються та створюються для поколінь сучасних та прийдешніх.   

Розклад майстер-класів у рамках новорічної виставки "Лише взимку так буває". 

22 грудня о 15.00, 29 грудня о 14.00 майстер-клас" Ялинкові прикраси з вати" для дітей від 6 років. 
Тривалість 1,5 години.  Вартість 100 гривень.

27 грудня о 14.00  майстер-клас "Ялинкові прикраси. Ліхтарики" для дітей від 6 років. 
Тривалість 2 години. Вартість 150 гривень

4 січня о 15.00 майстер-клас "Різдвяні янголи" для дітей від 6 років. 
Тривалість 1,5 години. Вартість 150 гривень

Коли: вт-сб з 10.00 до 18.00
Де: Кловський узвіз, 8
Вхід за музейними квитками

Нагадаємо, в столиці показують унікальні старовинні та авторські новорічні прикраси.