Cніговик із солоного тіста: виготовлення іграшки

Cніговик із солоного тіста: виготовлення іграшки

Приготування до Нового року особливо люблять діти, які із задоволенням беруть участь у виготовленні новорічних прикрас.


Такі вироби можуть стати не тільки чудовою прикрасою квартири до свята, а й милим подарунком для рідних і близьких. Пропонуємо зліпити із солоного тіста сніговичока.


Яким у вас вийде сніговичок залежить від тіста. При замішуванні головне не забути одягнути рукавички, адже сіль може трішки пощипувати руки.

Для сніговичка нам потрібно:

 • вода;
 • борошно;
 • сіль;
 • зубочистка;
 • гуаш синього кольору;
 • чеснокодавилка;.
 • лак;
 • клей ПВА (за бажанням);
 • крохмаль (за бажанням);
 • невеликий пензлик;
 • гарний настрій!

Рецепт солоного тіста:

 1.  До борошна додати трошки солі, дуже дрібного помолу.
 2. Додати воду, яку треба поступово та малими порціями підливати в тісто.
 3. Тісто має стати наче м'який пластилін і обов'язково бути еластичним. Якщо хочете зробити тісто міцнішим, то перед додаванням води покладіть 2 столові ложки клею ПВА та підмішайте трохи крохмалю.
 4. У результаті ви повинні отримати пружну масу. Зробіть з неї кулю.
 5. Загорніть кулю в харчову плівку або в простий пакет-«маєчку». 
 6. Покладіть в холодильник приблизно на 30 хвилин. За цей час сіль остаточно розчиниться, крохмаль вступить в реакцію з іншими інгредієнтами, борошно додасть клейкості.
 7. Для кольорового тіста робимо все те ж саме, тільки в процесі слід додати барвник – синю гуаш.

Починаємо ліпити сніговика. 

Голова: робимо кульку і сплющуємо до форми коржа. 

Тіло: під головою розплющуємо більшу кулю. 

Обличчя: за допомогою зубочистки обережно робимо очі, ніс та рот, додаючи шматочки синього тіста.

Руки і ноги: до тіла ліпимо руки з простого тіста, а ноги – з синього. Всі деталі кріпимо за допомогою пензлика і води. Якщо певна деталь від'єднається, її можна приклеїти назад за допомогою клею ПВА.

Одяг: тут величезне поле для фантазії! Ліпимо шапочку і зубочисткою наносимо будь-який візерунок. Шарф обмотуємо навколо шиї сніговика. Водою приклеюємо до тіла та зубочисткою додаємо візерунків. Гудзики розміщуємо уздовж тіла сніговичка. Не забувайте дотримуватись пропорцій у розмірах.

Мітла: за основу підійде зубочистка з попередньо обламаними гострими кінцями. Далі кладемо в часникодавилку пакети синього тіста і з нього видавлюємо багато «ниток». Розрівнюємо і збираємо у зв’язку та вкладаємо у руку сніговичку.

Підсушуємо готового сніговика. Для цього можна використати мікрохвильову піч в режимі «Розморожування». Трохи нагріти в печі, дістати, остудити і повторити. Та будьте обережні: чим товще сніговичок, тим більшим є ризик утворення тріщин. Але хто не ризикує, той не їсть мандаринки… вагонами:). Покрийте лаком вже висушеного сніговика, це додасть йому міцності та блиску.

Тепер можна приклеїти магніт та повісити сніговичка на холодильник, або доклеїти стрічку і використовувати його, як ялинкову прикрасу.