Cніговик із солоного тіста: виготовлення іграшки

Приготування до Нового року особливо люблять діти, які із задоволенням беруть участь у виготовленні новорічних прикрас.
Такі вироби можуть стати не тільки чудовою прикрасою квартири до свята, а й милим подарунком для рідних і близьких. Пропонуємо зліпити із солоного тіста сніговичока.
Яким у вас вийде сніговичок залежить від тіста. При замішуванні головне не забути одягнути рукавички, адже сіль може трішки пощипувати руки.
Для сніговичка нам потрібно:
- вода;
- борошно;
- сіль;
- зубочистка;
- гуаш синього кольору;
- чеснокодавилка;.
- лак;
- клей ПВА (за бажанням);
- крохмаль (за бажанням);
- невеликий пензлик;
- гарний настрій!
Рецепт солоного тіста:
- До борошна додати трошки солі, дуже дрібного помолу.
- Додати воду, яку треба поступово та малими порціями підливати в тісто.
- Тісто має стати наче м'який пластилін і обов'язково бути еластичним. Якщо хочете зробити тісто міцнішим, то перед додаванням води покладіть 2 столові ложки клею ПВА та підмішайте трохи крохмалю.
- У результаті ви повинні отримати пружну масу. Зробіть з неї кулю.
- Загорніть кулю в харчову плівку або в простий пакет-«маєчку».
- Покладіть в холодильник приблизно на 30 хвилин. За цей час сіль остаточно розчиниться, крохмаль вступить в реакцію з іншими інгредієнтами, борошно додасть клейкості.
- Для кольорового тіста робимо все те ж саме, тільки в процесі слід додати барвник – синю гуаш.
Починаємо ліпити сніговика.
Голова: робимо кульку і сплющуємо до форми коржа.
Тіло: під головою розплющуємо більшу кулю.
Обличчя: за допомогою зубочистки обережно робимо очі, ніс та рот, додаючи шматочки синього тіста.
Руки і ноги: до тіла ліпимо руки з простого тіста, а ноги – з синього. Всі деталі кріпимо за допомогою пензлика і води. Якщо певна деталь від'єднається, її можна приклеїти назад за допомогою клею ПВА.
Одяг: тут величезне поле для фантазії! Ліпимо шапочку і зубочисткою наносимо будь-який візерунок. Шарф обмотуємо навколо шиї сніговика. Водою приклеюємо до тіла та зубочисткою додаємо візерунків. Гудзики розміщуємо уздовж тіла сніговичка. Не забувайте дотримуватись пропорцій у розмірах.
Мітла: за основу підійде зубочистка з попередньо обламаними гострими кінцями. Далі кладемо в часникодавилку пакети синього тіста і з нього видавлюємо багато «ниток». Розрівнюємо і збираємо у зв’язку та вкладаємо у руку сніговичку.
Підсушуємо готового сніговика. Для цього можна використати мікрохвильову піч в режимі «Розморожування». Трохи нагріти в печі, дістати, остудити і повторити. Та будьте обережні: чим товще сніговичок, тим більшим є ризик утворення тріщин. Але хто не ризикує, той не їсть мандаринки… вагонами:). Покрийте лаком вже висушеного сніговика, це додасть йому міцності та блиску.
Тепер можна приклеїти магніт та повісити сніговичка на холодильник, або доклеїти стрічку і використовувати його, як ялинкову прикрасу.