4 тисячі ядер. Інженери запустили найпотужніший комп’ютер в Україні

4 тисячі ядер. Інженери запустили найпотужніший комп’ютер в Україні

У Конструкторському бюро «Південне» введено в експлуатацію новий Обчислювальний центр Yuzhnoye SC (ОЦ) з найпотужнішим суперкомп'ютером в Україні. Унікальна комп'ютерна система спеціально розроблена для вирішення інженерних і наукових завдань методами обчислювальної фізики.

Учасники проекту: MTI, Hewlett Packard Enterprise, APC, ANSYS та ін.

В КБ Південне повідомляють, що в новому ОЦ встановлене найпередовіше програмне забезпечення для моделювання в таких областях як аеродинаміка, механіка, теплообмін і мультифізика.

- Особливість суперкомп'ютера в тому, що він забезпечує розв’язання великої кількості завдань в короткий час, підвищену точність результатів і можливість проведення повного комплексу розрахункових робіт в максимально короткі терміни.

Високопродуктивна система суперкомп'ютера складається із сотні серверів і близько 4 тисяч обчислювальних ядер на процесорах новітньої архітектури.

Загальний обсяг оперативної пам'яті - близько 18 терабайт, для зберігання даних слугує швидке сховище на 200 терабайт. Всі компоненти суперкомп'ютера об'єднані спеціалізованою високошвидкісною комп'ютерною мережею. Крім того, система забезпечена гібридними обчислювальними серверами з новітніми графічними прискорювачами і окремими модулями для обробки і візуалізації великих розрахункових даних. Пікова продуктивність суперкомп'ютера складає 300 терафлопс (300 трильйонів операцій в секунду), що можна порівняти з потужністю тисячі одночасно працюючих персональних комп'ютерів, - описують розробники.

Впровадження суперкомп'ютера - стратегічна інвестиція КБ «Південне» не тільки в свою виробничу базу, а й у зміцнення науково-технічного потенціалу України, - пояснили в КБ.

Наголошується, що реалізувати проект вдалося за рахунок міжнародних контрактів КБ, без залучення коштів з держбюджету.

На відео видно, що для нового Обчислювального центру побудували приміщенння з нуля.

Читайе також: Навіщо Україні перейменування міст та вулиць – пояснює історик