Онлайн-бібліотеку українських аудіокниг презентували у Києві

Онлайн-бібліотеку українських аудіокниг презентували у Києві

У Києві презентували онлайн-бібліотеку «Слухай» з українськими книгами в озвученні акторів, ведучих і письменників.  Соціальний проект  реалізовано в рамках Громадського бюджету Києва — «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою». Презентували його в Університеті імені Бориса Грінченка, викладачі якого також були ініціаторами створення «аудіозбірні».

Доступ до бібліотеки має кожен. Варто лише перейти за посиланням sluhay.com.ua

-У нас є понад 100 аудіо-книг класичної української прози та поезії зі шкільної програми і твори сучасних письменників з авторським начитуванням. Але ми на цьому не зупиняємося і  запрошуємо кожного  долучатися до проекту. Творів для озвучування вистачить на всіх, - коментує авторська команда «Типовий Київ».

У бібліотеці аудіокниги Ольги Кобилянської, Квітки-Основ’яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного, Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового та сучасна література Ольги Деркачової, Євгена Ліра, Наталії Сняданко, Христини Козловської, Марка Лівіна та Катерини Бабкіної.

Твори озвучували Валерій Харчишин, Даша Астаф’єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Олександр Ярмак, Євген Галич та ін.

Проект реалізовано спільно з Департаментом освіти КМДА, і з 2019 року він стане ще одним інструментом сучасної школи.

- Вітаю усіх з тим, що проект реалізувався, дуже дякую за те, що вболіваєте за українське. Бажаю, щоб він став всеукраїнським. Велика вдячність університету імені Бориса Грінченка  Дуже добре, що у Києві з’явилася можливість кожній людині, навіть з особливими потребами, наприклад, тим хто погано бачить, почути книгу, - коментує  головний спеціаліст в апараті КМДА Ольга Бернасовська.

Цікаво що новій онлайн-бібліотеці радіють і студенти, бо ж простіше стане готуватися до заліків із літератури.

-Не дуже люблю читати, а аудіо-книга, як раз те, що потрібно. Залюбки буду слухати українську класику, - розповідає студент третього курсу математичного факультету, університету Б. Грінченка Іван Петренко.