Історія в іменах: киянам презентували соціальну рекламу про назви вулиць

Історія в іменах: киянам презентували соціальну рекламу про назви вулиць

В інформагентстві «Укрінформ» Департамент суспільних комунікацій КМДА презентував інформаційно-комунікативний проект «Імена, увічнені у вулицях Києва» 

 - Рік закінчуємо презентацією нових документальних фільмів «Імена, увічнені у вулицях Києва» . Ми започаткували його минулого року. Справа не в тому, що ми продовжуємо розповідати киянам про нові імена, які з’являються на столичних вулицях. Кажуть, що скільки вже можна перейменовувати, таблички не  встановлюються, люди плутаються, а що змінюється? Нащо ви витрачаєте час і кошти?  Багато хто не бачить тих великих історичних сенсів, які закладаються в нашу роботу. Коли відновлюємо власну ідентичність, повертаємо важливі історичні постаті, - підкреслила в.о. директора Департаменту суспільних комунікацій Тетяна Гузенко.До цієї роботи цьогоріч долучився телеканал «Еспресо», який став переможцем тендеру. Ми побачили роботу дуже високого рівня. До коментарів фільму творчі групи залучили фахових спікерів, публічних інтелектуалів.  

Нагадаємо, на замовлення Департаменту суспільних комунікацій створено цикл тематичних інформаційно-пізнавальних телепрограм про героїв та видатних киян, чиї імена увічнено у назвах столичних вулиць внаслідок «декомунізації» протягом 2014-2018 років. Над проектом працювало ТОВ «Голдберрі», що стало переможцем закупівлі в системі «PROZZORО». Загалом створено 12 телепрограм по 1,5 хвилини кожна.

Серед «героїв» - політичний діяч та поет Василь Вишиваний, дослідник голодомору в Україні Джеймс Мейс, дисидент Вацлав Гавел, громадський діяч Богдан Гаврилишин, мовознавець Микола Лукаш, фольклорист Михайло Максимович, історик-мовознавець Юрій Шевельов, композитор Павло Чубинський, український художник Михайло Бойчук, оперна співачка Євгенія Мірошніченко, скульптор Олександр Архипенко, письменник Всеволод Нестайко.

 - Всі сюжети зроблені згідно з Законом про засудження нацистського і тоталітарного режимів. Ця робота в Києві фактично завершена. Готується до розгляду менше 10 вулиць, які залишилися. Загалом на виконання цього закону перейменовано більше 170 вулиць, - повідомив секретар Комісії з питань найменувань, начальник відділу з суспільно-політичних питань Департаменту суспільних комунікацій Ярослав Шибанов. -  Ще в 2015 році звучали питання, нащо це все, краще дайте грошей на хліб та масло. Треба згадати вислови видатних вчених, що цінності таки можна намазати на хліб. Якщо проаналізувати країни, які сповідують демократичні цінності, дбають про свою історію, демократію, то там найвищий рівень життя. Ми починаємо розбудовувати незалежну демократичну Україну, і це в подальшому призведе до підйому економіки. Всі країни, які йшли шляхом демократії, проходили важкі часи, і Україна не виняток. Впевнений, що все буде добре. На комісіях, коли розглядаємо пропозиції, думаємо про нашу молодь. Ці назви виховуватимуть нові покоління українців на нових прикладах – Василя Вишиваного, Всеволода Нестайка, Вацлава Гавела, Єжи Гедройця, Марії Капніст. Ми дуже виважено підходимо до тих імен, які увічнюються в місті Києва. Це процедура багатоетапна. В комісії - історики, мовознавці, києвознавці. Вони розглядають кожну пропозицію, яка потім проходить двомісячне громадське обговорення. Остаточне рішення ухвалюють депутати Київради.  

Минулого року на замовлення Департаменту суспільних комунікацій було створено 10 телепрограм про героїв, увічнених у топоніміці Києва. Усі ролики транслювалися на ТК «Київ» та були розміщені на офіційному каналі Департаменту на Youtube.