У Києві увічнювати пам'ять борців за незалежність України будуть за новим порядком

У Києві увічнювати пам'ять борців за незалежність України будуть за новим порядком

У Києві будуть увічнювати пам’ять борців за незалежність України, не чекаючи 2 роки після поховання. Таке рішення прийняли на  пленарному засіданні Київради.  Депутати внесли зміни до порядку найменування об’єктів міського підпорядкування, присвоєння юридичним особам та об’єктам міського підпорядкування імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій у місті Києві.

Наразі Київрада може називати вулиці, провулки, проспекти, парки, сквери тощо іменами видатних осіб не раніше, ніж через 2 роки з дня смерті цієї особи. Ухвалене рішення передбачає винятки для вшанування пам'яті громадян іноземних держав та осіб без громадянства, які зробили особистий внесок у боротьбу за незалежність України, підтримували міжнародний мир і безпеку та сприяли зміцненню міжнародного авторитету нашої держави. Про це повідомляє прес-служба Київради.

-Сьогодні ми удосконалити чинний порядок найменування. Це вкрай актуально, адже, до прикладу, є ініціатива назвати ім’ям сенатора Сполучених штатів Америки Джона Маккейна одну зі столичних вулиць. Він стояв з нами пліч-о-пліч на Майдані під час Революції гідності, бував на фронті й підтримував наше прагнення  жити в сучасній, демократичній державі. Але раніше ми не могли назвати вулицю ім’ям Маккейна, поки не минуло 2 роки з моменту смерті. Тепер – ми можемо зробити виняток, відповідно до того рішення, яке прийняли сьогодні депутатським корпусом, - зазначив ініціатор проекту рішення, заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів. 

Присвоювати столичним топонімам імена іноземних громадян, які зробили вагомий внесок у захист інтересів України на міжнародній арені можна буде за ініціативою Київського міського голови та після погодження з Міністерством закордонних справ України.

Рішення підтримали 70 депутатів Київради.