Втрачену під час Другої світової війни картину повернули до України

Втрачену під час Другої світової війни картину повернули до України

19 грудня в Національному заповіднику "Софія Київська" відбулась урочиста церемонія передачі твору видатного українського живописця другої половини ХIX століття Сергія Васильківського "Етюд з будинком", втраченого Харківським художнім музеєм під час Другої світової війни. Про це повідомила прес-служба Міністерства культури України 

- Це непересічна подія в культурному житті українського суспільства, адже це єдиний твір з Харківського музею, що через 75 років повертається до музейного зібрання полотен художника, яке свого часу було подароване митцем Харкову. Зворушливим є й той факт, що на етюді художник зобразив свій будинок,  - зазначив Міністр культури України Євген Нищук.

У церемонії передачі взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, тимчасово повірений у справах Федеративної Республіки Німеччина в Україні Вольфганг Біндзайль й головний зберігач фондів обласного комунального закладу Харківського художнього музею Вікторія Кацай.

Під час Другої світової війни Харківський художній музей втратив понад 70 тисяч експонатів, і серед них, 755 живописних робіт видатного українського пейзажиста Сергія Васильківського. На сьогоднішній день у музеї зберігається найбільша колекція робіт митця — 255 творів.