Навігатор на 20-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 20-те грудня: куди піти у Києві

«День здорової дитини»: все про щеплення

На всі питання, що хвилюють батьків щодо зміцнення імунітету дітей, відповість Федір Іванович Лапій - провідний фахівець з питань вакцинації (лікар-імунолог, кандидат медичних наук, доцент НМАПО ім. П. Л.Шупика, голова правління ГО "Батьки за вакцинацію").

В програмі заходу: лекції, відповіді на запитання присутніх, куточок юного медика, веселі вікторини з подарунками та урочисте оголошення результатів Всеукраїнського Флешмобу на підтримку щеплення.

Коли: з 12.00 до 14.00
Де: Телецентр «Олівець», вул. Мельникова 42, UA: HUB (станція метро «Дорогожичі»).
Вхід вільний.

БлагоDay: заради дитячого дива

Святковий благодійний ярмарок, організований командою "Enactus NaUKMA" в Києво-Могилянській Академії. На ярмарку ви зможете познайомитись з молодими соціальними підприємцями та придбати собі щось, що неодмінно внесе тепло у ваше серце, речі, що ви принесете для дітей з дитячих будинків зможуть викликати найщирішу радість, а ваші кошти зможуть врятувати життя людині, яка їх потребує на лікування.

Коли: з 12.00 до 19.00
Де: вул. Іллінська, 9 
Вхід вільний

Зустріч з забороненим драматургом: презентація книги Ярослава Верещака

В Центрі Леся Курбаса  відбудеться творчий вечір драматурга Ярослава Верещака і презентація його книги "Центрифуга. Варіанти".  Ця збірка п’єс -  унікальний підсумок більше як півстолітніх творчих пошуків в одній з найскладніших галузей літератури – драматургії". 

П’ятнадцять творів увійшли до цієї книжки: п’ять "нерекомендованих" (читай: заборонених) в радянські часи, - "Уніформіст", "Пекельна дорога до раю", "Сантана", "Приманка", "Центрифуга", - і дев’ять нових, практично невідомих широкій театральній громадськості. Ініціював видання Національний центр театрального мистецтва імені Леся Курбаса за сприяння Міністерства культури України. 

Коли: о 15.00
Де: Центр Леся Курбаса, вул. Володимирська, 23В
Вхід вільний

Вечір мистецький: Всеукраїнська різдвяна виставка

Масштабна експозиція, яка об`єднала твори понад 400 українських художників стане позитивним естетичним імпульсом для шанувальників образотворчого мистецтва. Картини, графічні роботи, скульптурні композиції, твори декоративно-прикладного мистецтва - все це втілення творчих пошуків художників з усіх куточків України. Експозиція дає гдядачу унікальну можливість - в одному виставковому просторі здійснити святкову мистецьку подорож...

Усі твори, що сформували Різдвяну виставку, пройняті глибинним відчуттям гармонії людини і природи, сповнені вірою в кращий прийдешній день кожного з нас. Виставка експонується до 12 січня 2019 р. кожного дня з 12:00 до 19:00, крім вівторка.

Коли: відкриття о 16.00
Де: Центральний будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5
Вхід вільний

Вечір спогадів: презентація книги "Живий Іван Корсак"

Це видання – квітка шани відому романісту Івану Корсаку (1946 – 2017). Пам'ять про людину, яка покинула цей світ, поки живі, несуть рідні, друзі й колеги, та довше й надійніше – зроблене й залишене нею нащадкам, людству. Яскрава особистість журналіста, громадського діяча, знаного письменника Івана Феодосійовича Корсака залишатиметься поміж нами. Саме про нього, живого й нині, ця книга спогадів, яка вийшла у серії «Persona Grata». На презентації  відбудеться церемонія вручення премії імені Євгена Чикаленка Ліги українських меценатів

Коли: о 16.00
Де: Національний музей літератури, вул. Б. Хмельницького, 11 (метро «Театральна»).
Вхід вільний

Вечір історичний: масові репресії в СРСР

Охочих запрошують на презентацію наукового збірника “Масові репресії в СРСР в історичних дослідженнях і колективній пам’яті”. До нього увійшли тексти білоруських, українських, польських і російських дослідників проблематики совєтських репресій 1920–1980 рр. У центрі уваги — події т. зв. «Великого терору» 1937–1938 рр., знищення селянства підчас «кулацької операції» ДПУ–НКВС, розправа над інтелігенцією, репресії періоду Другої світової війни та першого повоєнного десятиріччя. Матеріали збірника допомагають уявити не тільки масштаби совєтських репресій проти Людини та Суспільства, але й наслідки цього злочину, відчутні навіть у ХХІ ст.

Основу збірника склали матеріали міжнародної конференції, що відбулась у Мінську в листопаді 2017 р., а також додаткові матеріали — добірка документів і ряд спеціальних статей.

Коли: о 16.00
Де: зала засідань Історико-меморіального музею Михайла Грушевського, вул. Паньківська, 9.
Вхід вільний.

Вечір з творами Марії Примаченко: "Фантасмагорії"
 
Відкриття експозиції приурочено до 110-ї річниці від дня народження народного художника України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Марії Оксентіївни Примаченко. Творчість художниці буде показана в ретроспекції, де крім класичних, широковідомих творів із збірки музею вперше значну частину експозиції займуть твори, невідомі раніше широкому загалу.
На виставці буде представлено понад 100 робіт М. Примаченко. Міфологічні істоти з легенд краю, в якому зростала художниця, знайшли своє оригінальне відображення на папері. Образи її композицій переносять нас у світ народної фантазії, стародавніх вірувань, переосмислених і заново народжених невгамовною творчою уявою майстрині. Разом з тим вони споріднені з традиційним народним мистецтвом України і, насамперед, її рідного Полісся. Вперше до уваги глядачів будуть репрезентовані два альбоми з малюнками, створеними мисткинею у 1940-і рр. Експозицію доповнить показ слайд-шоу цих малюнків.

Коли: о 17.00
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва 
Вхід вільний

Вечір джазовий: JAZZ & AntiJAZZ

Виступає Андрій Костенюк (piano). В програмі: джазові стандарти, звукові скульптури Pavel Kolpakov Composer.

Коли: о 18.00
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41
Вхід вільний

Вечір відкриттів:  «Порцеляновий ренесанс України»

Обіцяють «мандрівку з порцеляновими зупинками». Донька та онука легендарної української художниці Марфи Тимченко – Олена Скицюк та Олена Кулик продовжують традиції всесвітньо відомого петриківського розпису, використовуючи новітні технології. Одеська художниця Олена Жернова та львівський майстер Олександр Опарій представляють спроби переосмислення традиційних підходів розпису порцеляни. Георгій Антоненко репрезентує власні пошуки у мистецтві порцеляни. Євген Овчарик представляє дизайн-напрям. Своєрідною родзинкою виставки стали порцелянові наперстки. Експозиція відкрита до 10 лютого 2019 року. 

Коли: відкриття о 18.00
Де: Музей сучасного мистецтва України, вул. Кирилівська, 41
Вхід вільний​

Вечір-розмова з нагоди 110-ліття від дня народження Юрія Косача

Юрій Косач (1908-1990) - один з найобдарованіших і найбільш неоднозначних письменників в українській літературі ХХ ст. Племінник Лесі Українки та онук Олени Пчілки. Будучи свідком чи не всього ХХ століття, Косач так і не дожив до незалежності України. Змушений покинути свою батьківщину, з 1933 року Косач живе за кордоном. У своїх творах він конструює образ України як повноцінної європейської культурної та політичної нації. 

Про цього письменника розкаже  Ольга Полюхович, викладачка кафедри літературознавства НаУКМА, яка досліджує питання еміґраційної літератури та постать Юрія Косача. 

Коли: о 18.30
Де: офіс Програми імені Фулбрайта в Україні, вул. Еспланадна, 20, кімн. 904, М «Палац Спорту»
Вхід вільний, потрібна реєстрація


Вечір літературний:"Тавро Кассандри" Чингіза Айматова

Презентація науково-фантастичної книги "Тавро Кассандри" Чингіза Айтматова, яка вийшла друком українською у видавництві "Друге дихання". У науково-фантастичному романі Чингіза Айтматова "Тавро Кассандри" переплітаються долі вченого-генетика, який працює над створенням штучної людини, і старіючого футуролога. Після наукового тріумфу генетик раптом відмовляється від подальшої кар'єри і поселяється на космічній орбітальній станції, з якої збурює світ відкриттям теорії, яку назвав Тавро Кассандри.

Гості заходу: письменники київської СПУ і представники киргизької діаспори та Посольства Киргизстану.​

Коли: о 19.00
Де: "Буква", вул. Богдана Хмельницького, 3Б, 2-й поверх
Вхід вільний

МІФ. Вечір пам'яті Василя Сліпака

Зірки французької, польської та української опери, лауреати Всеукраїнського конкурсу молодих вокалістів імені Василя Сліпака у супроводі Президентського оркестру (диригент Василь Василенко), хору Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, камерного дівочого хору КССМШ ім. М.В. Лисенка, вокального тріо хлопчиків вшанують Василя Сліпака грандіозним концертом #МІФ саме в день його народження - 20 грудня/

Окрім музичної програми, гостей вечора «#МІФ» чекає спеціальна презентація проектів майбутнього Арт-Скверу ім. В. Сліпака та ескізів його пам’ятника. 

Коли: о 19.00 
Де: НМАУ ім. П. І. Чайковського, вул. Городецького 1-3/11
Вхід на концерт - по запрошеннях, які можна отримати в касі НМАУ з 13.00 до 19.00

Вечір театральний: "Диваки" за Шукшиним

Героїв своїх оповідань В. М. Шукшин брав з сільського середовища, бо вважав, що лише проста людина з глибинки зберегла у собі всі позитивні якості, дані від початку людині. Їй найбільше властива та щирість, доброта і наївність, якої так не вистачає сучасним міським людям, знівеченим прогресом і так званою цивілізацією. І режисерів привабили ці звичайні люди з незвичайними характерами. Вони завжди складні для розуміння, але, разом з тим, близькі кожному.

Коли: о 19.00
Де: Публічна бібліотека імені Лесі Українки. Відділ мистецтва, вул. Велика Житомирська, 4
Квитки на виставу можна придбати в приміщенні бібліотеки або забронювати за телефоном ‭+38 093 633 52 62

Вечір дискусійний:  Презентація книги «Як зробити Україну успішною»

Книга Миколи Давидюка  – спроба розпочати загальнонаціональний діалог, велику суспільну дискусію про те, як зробити Україну успішною. Відповісти на просте запитання: а що я можу зробити для успіху країни?

Герої та співавтори книги: Віктор Ющенко, Борис Гудзяк, Елла Лібанова, Левко Лук’яненко, Мішель Терещенко, Олег Устенко, Юрій Гусєв, Мирослава Гонгадзе, Василь Мирошниченко, Ярослав Грицак, Сергій Квіт, Андрій Любка, Дана Павличко, Пилип Іллєнко, Олександр Ройтбурд, Наталія Заболотна, Дмитро Борисов.

Коли: о 19.00 
Де: Музей Історії Києва, вул. Богдана Хмельніцького 7, третій поверх.
Вхід вільний.

Вечір філософський: “Життєсвіт та структури буденності”

Завершальна доповідь з циклу, присвячених філософії Едмунда Гуссерля. Чому Гуссерль застерігав сприймати світ як самозрозумілий? Що означає його теза про світ, як про лише значимий феномен? Як виявити неусталеність повсякденних очевидностей досвіду? Яким чином чужість іншого та єдність світу відкривають для нас шлях до об'єктивного пізнання? Що таке трансцендентальна інтерсуб'єктивність, та як вона може передувати будь-якій об'єктивній даності? 

На ці та інші питання доповідатиме Олександр Комаров, а допоможуть йому роботи видатного німецького філософа, засновника феноменології Едмунда Гуссерля. 

Коли: о 19.00
Де: книгарня «Є», вул. Лисенка, 3, м. «Золоті ворота»
Вхід вільний.

Музично-поетичний вечір на Подолі

Вас чекають відомі класичні твори Генделя, Глюка, Шуберта, Доніцетті, Верді у виконанні молодих оперних співаків.  А також казка про Снігову королеву, про те, що в гонитві за досконалістю можна винищити все навколо і самого себе, про те, що інколи бажаючи зробити добро іншим, ми їх лише вбиваємо, про те, що єдиною протиотрутою проти смерті є живі почуття і справжність. Також приготуйтеся почути нові вірші від Еши Гаєвської.

Коли: о 19.00
Де:  Церква Св. Миколи Доброго на Подолі, вул. Покровська, 6
Вхід вільний