В Києво-Печерській Лаврі янголи встановили рекорд

В Києво-Печерській Лаврі янголи встановили рекорд

На другому ярусі Великої Лаврської дзвіниці, що на території Києво-Печерського історико-культурного заповідника, відкрилася виставка авторської ляльки «Янголи… Ті, що завжди поруч». 

Експозиція була внесена в Книгу рекордів України в категорії «Масові заходи, вперше».  На масштабній виставці представлені твори у різних техніках (папє-маше, порцеляна, текстиль, соломо плетіння, кераміка, валяння, печворк, різьба по дереву, живопис, вишиті стрічками картини) – загалом 1001 твір

  - Ми виношували ідею два роки. Тут представлені вироби 100 майстрів з 5 країн та 15 міст України, - розповідає організатор виставки, президент Української Асоціації ручної творчості Оксана Воропай.В нашій Асоціації наразі близько 120 членів, майстри займаються вишивкою, печворком, валянням. Ми задали тему для робіт янголів і робили відбір. А на міжнародних виставках, де презентували цей проект, запрошували до участі закордонних майстрів. І вони з радістю відгукнулися. Так. У нас є роботи авторів з Чехії, Нідерландів, Грузії, Італії. Янголи зроблені з різних матеріалів і розміщені за категоріями – старовинні ляльки, сучасні, етноляльки. 

Окремо представлений «Музей на крилах» з м. Кремінна Луганської області. Експонати музею, який є проектом ''Громадянського Корпусу'' - це фігури і образи янголів: зразки декоративно-прикладного мистецтва, і янголи з паперу, статуетки, вишивка, малюнки, ікони із зображенням янголів, листівки, ляльки, підвіски, що втілюють прекрасний і світлий образ. Янголів привезено з багатьох місць. Це витвори дітей Луганщини, усієї України та з-за кордону, щоб ангели прилетіли і принесли мир на Донбас.

 - Зараз в нас більше 2 тисяч експонатів. Всі вони дуже різні: є паперові та керамічні, зроблені з листя кукурудзи, мешковини. Деякі дарували нам бійці, або мешканці АТО. Так, є янголи з Рубіжного, що вціліли зі згорілого будинку, - поділилася представниця ГО «Громадянський корпус» Олена Стеценко. - До створення колекції можуть приєднатися усі бажаючі -  подарувати янголів або пожертвувати кошти на розширення музейних фондів.Зараз наш музей мандрівний, показуємо колекції дітям, військовим. Наша мета – повернути мир і створити в Луганську культурний центр, який займатиметься духовним вихованням дітей.

Експозиція відкрита до 19 січня.
Вартість квитка: 50 грн.