Містобудівній раді столиці не сподобався проект забудови озер на Осокорках

Містобудівній раді столиці не сподобався проект забудови озер на Осокорках

Містобудівна рада при Департаменті містобудування та архітектури КМДА висловила безліч зауважень щодо проекту забудови житловими і соціальними об’єктами 1,2,2-А мікрорайони житлового масиву Осокорки Центральні у Дарницькому районі (замовник – «Контактбудсервіс», гентроектувальник «Нові будівельні матеріали»). Це саме та локація з трьома озерами –Небреж, Тягле й Мартишів, де кияни намагаються створити «Екопарк Осокорки». У підсумку архітектори висловилися за те, аби проект було повністю перероблено, осучаснено, й перш за все, продумано дорожню схему, адже в такому вигляді майбутні мешканці не зможуть заїхати й виїхати з району.

Проектувальники в усіх подробицях розповіли про свій проект з 40 багатоповерхівок панельного типу, прогулянково-паркової зони навколо озера, трьох шкіл. За їх розрахунками тут, у одно- й двокімнатних квартирах зможуть проживати 24 тисячі людей, що було одразу піддано сумніву фахівцями, які говорили про майже 50 тисяч населення й про те, що, пропонуючи малі квартири в убогого вигляду допотопних панельках, проектувальник тим самим, заганяє людей у гетто, адже при цьому не пропонує хоч якусь дорожньо-транспортну схему, не пропонує сучасну соціально-побутову інфраструктуру.

На цих землях, які були намиті багато років тому, хочуть збудувати багатоповерхівки

Від директора КО «Інститут Генерального плану Києва» Сергія Броневицького прозвучали пропозиції все переробити з упором на рекреаційне й обережне освоєння території, створення зони відпочинку на озерах для всіх Осокорків.

ДСНС нагадало про вимогу закону в першу чергу будувати пожежне депо.

Депутат Київради, голова фракції «Київська команда» Сергій Гусовський нагадав присутнім членам містобудівної ради про відповідальність, адже їх думка вплине на подальше рішення Київради, яка в першому читанні прийняла рішення про розірвання договору із забудовником.

Архітектор Андрій Миргородський висловив багато фахових зауважень і сказав,  що до всього – це масштабне будівництво подібне створенню гетто в красивому ландшафті, сумна картина, аж вити хочеться. Тут зовсім немає пішохідних вулиць. До того ж проект не відповідає нещодавно затвердженим ДБН.

Загальний висновок від містобудівної ради - в інтересах суспільства треба переробити весь проект. Адже так не можна забудовувати унікальні території Києва.

Директор Департаменту архітектури та містобудування КМДА Олександр Свистунов підводячи підсумок розгляду проекту нагадав, що містобудівна рада – дорадчий орган - не погодила й не «зарубала» проект, а також й не надала йому «зелену вулицю». Проект дуже давній, якби містобудівна рада мала можливість працювати у 2008 – 2014 роках і її члени це побачили на етапах  створення проекту, то такого б не відбулося. Протокол сьогоднішньої містобудівної ради буде оформлено з усіма зауваженнями й рекомендаціями архітекторів – членів ради.

Трансляцію засідання можна переглянути на каналі Ютюб.

Нагадаємо, громада столиці вже кілька років поспіль намагається захистити чудові озера на Осокорках від будь якої забудови, створити тут орнітологічний заказник, адже за Генпланом - 2020  ці землі визначені як зелена зона загального використання. А також віднесені до зони охоронюваного ландшафту. Зі свого боку,  забудовник виграв кілька судів у активістів, відстоюючи своє право будувати на цих землях.