Кличко розповів, куди найбільше спрямують бюджетних коштів у наступному році

Кличко розповів, куди найбільше спрямують бюджетних коштів у наступному році

Мер Києва Віталій Кличко розповів, як будуть розподілені кошти бюджету столиці у 2019-му році та на які сфери виділять найбільше грошей.

- Кошторис столиці зросте. Доходи бюджету заплановані у розмірі понад 57 млрд грн, – сказав Віталій Кличко. – Ми продовжимо глобальний ремонт доріг, оновлення інфраструктури, реконструкцію дитсадків та шкіл, відновлення київських парків, скверів, туристичних об'єктів і публічних просторів столиці.

Про це мер столиці розповів журналістам, підбиваючи підсумки роботи міської влади за 2018-ий рік та окреслюючи плани на рік наступний, інформує прес-служба мера..

Зокрема, він акцентував скільки коштів спрямують на галузі освіти, охорони здоров’я та на розвиток інфраструктури міста.

-Наступного року ми плануємо виділити рекордну суму коштів на освіту – 17,9 млрд грн. Це майже третина столичного бюджету! – заявив Віталій Кличко.

Також у бюджеті, за рахунок освітньої державної субвенції, планується підвищити зарплату освітянам. Відповідно, збільшать фонд заробітної плати з нарахуваннями на 20,6 % у порівнянні з минулим роком.

За словами мера, наступного року місто планує будівництво одного садочка з нуля – у Святошинському районі – та повну реконструкцію 7 садків і 5-ти шкіл.

Охорона здоров’я отримає наступного року 10,7 мільярди гривень. У столиці продовжать  поетапне впровадження реформи охорони здоров’я, яка базується на принципі фінансування медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».

Чимало коштів спрямують і на розвиток транспортної інфраструктури міста – 6,9 мільярдів гривень.

-Зокрема, це і фінансування будівництва станцій метро на Виноградар, і кошти на добудову Подiльсько-Воскресенського мосту. Плануємо повну реконструкцію Київського фунікулера, – сказав мер.

Близько 1,5 млрд гривень, у тому числі з урахуванням субвенції з Держбюджету, закладено на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у столиці.

-Саме на 2019-ий рік припадає активна фаза реконструкції Шулявського шляхопроводу, – повідомив Віталій Кличко.