Кличко відзвітував про рік роботи

 Кличко відзвітував про рік роботи

Доходи бюджету столиці у 2018 році зросли на 2,7 млрд грн.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко, звітуючи перед представниками ЗМІ про підсумки роботи міської влади за минулий рік, інформує прес-служба мера.

-Доходи бюджету Києва порівняно з 2017 роком збільшилися на 2,7 млрд грн. Загалом у 2018-му кошторис столиці склав 51,5 млрд грн. Порівнявши цифри, ви можете побачити, як він зростав останніми роками, - сказав Кличко.

За його словами, у 2018-му році більшу частину коштів - близько двох третин видатків - традиційно спрямували на соціально-культурну сферу міста. – Освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, культуру та спорт.   

Найбільше зросло фінансування: освіти– на 2,7 млрд грн; охорони здоров’я – на 1,2 млрд грн; соціальний захист та соцзабезпечення - на 900 млн грн. 

 Серед іншого, міський голова згадав і про Громадський бюджет столиці.

-Це кошти, які розподіляють самі кияни. Гроші йдуть на втілення проектів, запропонованих мешканцями нашого міста. Переможцями Громадського бюджету-2018 стали команди 141 проекту. На загальну суму майже 150 млн грн, - відзначив Віталій Кличко. 

Серед переможців - 62 великих проекти (вартість понад 400 тис. грн), та 79 – малі проекти. Як зазначив мер столиці, більша частина ідей, що ініціюють кияни, стосуються двох сфер: освіти та спорту.

Smart-інфраструктура столиці

-Загалом, три роки розбудови smart-інфраструктури столиці принесли чимало досягнень. Це - і відкритий бюджет та електронна черга в дитсадок, електоронний запис до лікаря, система відеоспостереження “Безпечне місто”, інтерактивна карта роботи комунальної техніки, багато іншого. Це ті прикладні речі, що впливають на ефективність управління містом. І головне - на якість життя в столиці, - відзначив Кличко.

Він наголосив, що велику увагу міська влада приділяє, зокрема, втіленню програми «Безпечне місто». В Києві вже встановили 6,8 тисяч камер відеоспостереження. Вся інформація з них надходить до міського дата-центру, де зберігається. Користуються цією інформацією і правоохоронні органи.

Також Кличко відзначив, що Київ — перше місто в країні, яке кілька років тому повноцінно запровадило систему «Відкритий бюджет». 

Ще одним важливим інструментом у забезпеченні прозорості процесів управління в столиці стала система електронних закупівель ProZorro, яку запровадили в рамках Kyiv Smart City. 

-Сьогодні 1800 структурних підрозділів міста здійснюють закупівлі через  ProZorro. За період впровадження системи в столиці вже зекономили понад 3,8 мільярди бюджетних коштів, - підкреслив Віталій Кличко.

Освіта, наука і соціальні проекти

7 шкіл та 22 дитсадки побудовали або повністю реконструйовали в столиці за чотири останніх роки. Тільки у 2018 році освітня інфраструктура міста поповнилася однією новозбудованою школою та 5 побудованими або реконструйованими дитсадками.

Загалом, за ці роки ми скоротили чергу в садочки на 12,6 тисяч місць. Але черга ще є. Київ росте, розвивається. І ми продовжимо створювати інфраструктуру для дітей”, - наголосив мер столиці.

За його словами, на медицину видатки цього року склали 9,7 млрд гривень. Зокрема, тільки на ремонт та оснащення закладів медичної сфери було витрачено 1,14 млрд гривень, на сучасне медичне обладнання – 627 млн гривень. 

-У 2018-му  капітально відремонтували відділення у 5 лікарнях та 2 пологових будинки. Вперше за кілька десятиліть усі пологові будинки міста забезпечені сучасним обладнанням, - наголосив Кличко.

Також у 2018 році столиця придбала 24 автомобілі швидкої допомоги для Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф на суму 50 млн. грн. "Усього ж за кілька останніх років місто закупило 140 спецавто для надання невідкладної допомоги. Відзначу, що термін прибуття швидкої в Києві за останніх два роки значно скоротився і становить 10 хвилин. - У порівнянні з годиною очікування ще 4 роки тому! За швидкістю прибуття карети швидкої Київ сьогодні - на п'ятому місці серед великих міст світу", - відзначив мер.

-Майже 9 мільярдів гривень цього року спрямували на соціальний захист киян. Ми продовжуємо розширювати соціальні програми для мешканців столиці, які потребують підтримки. Так, загальний обсяг фінансування міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» сягнув майже 2 мільярдів гривень, - додав міський голова. 

Зокрема, на допомогу учасникам бойових дій на сході, а також їх родинам цього року  спрямували понад 227 мільйонів гривень. Понад 26 тисяч киян з 2014-го року захищали і захищають нашу державу на сході країни. 

Також, за словами Кличка, місто придбало 7 автомобілів для дитячих будинків сімейного типу та 99 квартир для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.  

-Ми подовжили програму продажу соціального хліба у Києві. Це стало можливим завдяки підписанню меморандуму з приватним акціонерним товариством «Київхліб», з яким ми вже кілька років співпрацюємо”, - підкреслив Кличко. - Ми домовилися, що компанія збереже єдину знижку для всіх покупців - 25% на соціальні сорти хліба. А також у всіх 150-ти кіосках, де продають соціальний хліб, будуть встановлені термінали для безготівкового розрахунку. Робити покупки можна буде за допомогою пластикової картки «Картка киянина». Після встановлення терміналів для ідентифікації категорії пільговика, знижка становитиме від 20 до 70% вартості хліба, - відзначив Віталій Кличко.

Повернули під контроль громади теплоенергетичний комплекс Києва

Цього року столична влада здійснила безпрецедентний крок – повернула під контроль громади теплоенергетичний комплекс Києва, завершивши 17-річну угоду з ПАТ «Київнерего».

-Мова йде про один з найбільших у Європі тепло-енергетичних комплексів: ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6, 200 котелень, 2,7 тис. км тепломереж, єдиний працюючий в Україні сміттєспалювальний завод «Енергія», - підкреслив мер столиці. - Це колосальне господарство. В яке десятиліттями не вкладали кошти. І результати цього ми отримуємо сьогодні. Бо 80 відсотків труб зношені! Тому модернізація системи ЖКГ є серед пріоритетів наших подальших зусиль, - заявив Кличко. 

Мер зазначив в місті впроваджується  програма термомодернізації житлових будинків на умовах співфінансування. Коли 70% коштів на заходи оплачує місто, 30% - мешканці будинку. За його словами, понад 330 будинків Києва вже скористалися цією програмою. І їх мешканці зменшили суми в своїх платіжках на 30-40 відсотків.  

За ремонтом доріг Київ – чемпіон в Україні

Майже 300 кілометрів доріг відремонтували в столиці протягом 2018-го року.

- Усього в рамках реконструкції, капітального та поточного ремонтів, а також ремонту внутрішньоквартальних проїздів та прибудинкових територій цього року відремонтовано майже 300 км дорожнього покриття. А за кілька останніх років ми оновили понад 830 кілометрів столичних доріг, 26 мостів та шляхопроводів, - підкреслив мер столиці. - За ремонтом доріг Київ – чемпіон в Україні. Без перебільшення! Це – один з найголовніших напрямків в оновленні міської інфраструктури, - підкреслив Кличко.

Також, відзначив мер, цього року розпочали реконструкцію Шулявського шляхопроводу.  Кличко зазначив, що цього року вдалося суттєво оновити технічну базу «Київавтодору». 

-За кошти міського бюджету  придбали 78 одиниць нової спецтехніки для столичних дорожників. Зокрема 44 трактори та 10 міні-навантажувачів, які під час останніх снігопадів вже прибирали тротуари на столичних вулицях. Загалом з 2014 року «Київавтодор» отримав 221 одиницю нової техніки. Тобто кожна друга одиниця парку спецтехніки - нова, - підкреслив Кличко.

Він наголосив, що і наступного року міська влада продовжить глобальний ремонт доріг. 

Сервісний центр з обслуговування трамваїв PESA і електронний квиток

У столиці, на базі ДЕПО імені Шевченка, облаштували сервісний центр з обслуговування трамваїв PESA.

-Це - практичний крок до створення спільного підприємства, де збиратимуть вже київські трамваї, - наголосив мер. - Загалом, за останніх кілька років місто закупило 45 сучасних трамваїв, 103 нових тролейбуси та 100 нових автобусів, - відзначив мер.

Кличко також зазначив, що у 2018 -му було оновлено  ще дві станції швидкісного трамваю  - «вул. Генерала Потапова» та «Вацлава Гавела». У місті встановлено понад 70 нових сучасних зупинок громадського транспорту. 

Поки що, за словами мера, тестують роботу  електронного квитка. Ця система запрацює в столиці найближчим часом. Увесь комунальний транспорт міста вже обладнано спеціальними пристроями – валідаторами для фіксування оплати за проїзд. 

-Київ – сучасне місто. І ми впроваджуємо новітні технології і в громадському транспорті теж. Так вже працює система Apple Pay у підземці та київському фунікулері. У метро картками всіх платіжних систем і додатками Apple та Google скористалися понад 100 тисяч пасажирів, - зазначив Кличко.  

Він також підкреслив, що місто фактично розпочало будівництво метро на Виноградар.

-За підсумками коригування бюджету - 2018 нам вдалося повернути 1,1 млрд гривень на будівництво станцій. Наступного ж року на це будівництво буде направлено ще 2,5 млрд гривень, - заявив Кличко. 

Замінили понад 10 тисяч вуличних світильників

Протягом 2018 року у столиці замінили 10 тисяч старих світильників на сучасні LED. Наступного року 90% вуличного освітлення Києва буде сучасним.

-Практично на всіх об’єктах, де ми робимо капремонт доріг, встановлюємо нове сучасне LED-освітлення. На столичних вулицях і проспектах, на мостах і в зонах відпочинку. Модернізоване освітлення вже мають понад 230 об`єктів. Це робить рух на вулицях більш комфортним і безпечним. А місту дозволяє економити на електроенергії до 30 відсотків бюджетних коштів. Цього року ми замінили понад 10 тисяч світильників, - зазначив Кличко.

За його словами, цього року встановили сучасне LED-освітлення, зокрема, на бульварах Дружби народів і Вернадського, вулицях Жилянській, Саксаганського, Набережному шосе, на інших вулицях та мостах, в оновлених парках.

На наступний рік, за словами мера, в бюджет столиці закладена суттєва сума, задля того, аби замінити більше старих світильників на сучасні і економити кошти платників податків. 

-Більша увага буде до модернізації освітлення Києва. – Близько 700 млн. грн спрямуємо на це. Щоб до кінця 2019-го вже 90 % зовнішнього освітлення у столиці було сучасним, - підкреслив Кличко.

Реконструювали 339 парків та скверів

За 4 роки в столиці реконструювали і відремонтували 339 парків та скверів. Тільки за 2018-ий рік оновили 104 парки та сквери.

-Київ – це місто парків, одне з найзеленіших міст у світі! І одним з пріоритетів нашої роботи цього року було відновлення зелених зон. Ремонтні роботи здійснили у 104 парках та скверах – великих і маленьких. У місті побільшало зелених зон. Рішенням Київради статус зелених зон отримали 86 земельних ділянок. Всього за 4 роки ми реконструювали 339 парків та скверів, - заявив Кличко.

Загалом на облаштування парків та скверів у 2018-му році з бюджету міста виділили майже 370 млн грн.

У наступному році столична влада продовжить роботи зі створення нових та реконструкції старих зелених зон. Так, планують відкрити третю чергу парку «Наталка», другу чергу парку «Володимирська гірка». Парк «Партизанської слави» матиме новий фонтан, у «Сирецькому» парку планують звести концертну сцену, збудувати фонтан. У парку «Совки» буде нова велодоріжка.

-З‘являться в столиці і нові знакові туристичні об’єкти. Ми вже почали будувати міст, що з’єднає Володимирську гірку з Аркою дружби народів. Плануємо відкрити його наприкінці весни. Він стане ключовою частиною великого туристичного маршруту історичними місцями центру столиці, - наголосив мер.

Він додав, що в рамках облаштування цього маршруту будуть також оновлені Пейзажна алея, Алея художників, історичні фонтани столиці.

За словами Кличка, у 2019 році продовжиться реконструкція і столичного зоопарку. Вже навесні будуть відкриті після оновлення три озера поряд із входом на територію зоопарку і будівля для зимування птахів. Протягом року – новий вхід, приматник та один з найбільших в столиці акваріумів. 

Столиця розпочне комплексну модернізацію ЖКГ

На утримання та модернізацію житлово-комунального господарства Києва в 2019 році заплановано майже десяту частину бюджету – 5,5 мільярда гривень. У столиці планують розпочати комплексну модернізацію системи ЖКГ.

-На утримання та модернізацію житлово-комунального господарства заплановано 5,5 мільярда гривень. Уже наступного року перекладемо труби на найбільш аварійних ділянках тепломереж, які стали причиною проривів під час запуску опалення цього року, - сказав Кличко.

Так, старі трубопроводи будуть замінені на нові, з теплоізоляцією, що забезпечить відсутність тепловтрат. Термін безаварійного використання нових труб – 25-30 років.

-І ми завершуємо переговори з міжнародними фінансовими установами про допомогу в модернізації столичних тепломереж, - додав він.

Як зауважив міський голова, у 2019-му році місто продовжить впроваджувати програму тепломодернізації столичних будинків “70/30”. До неї тепер матимуть можливість долучитися не тільки ті будинки, де створені ОСББ та ЖБК.

Київ стає спортивною столицею Європи і світу

У 2018 році Київ провів велику кількість спортивних змагань світового рівня. Зокрема, фінал Ліги чемпіонів УЄФА та 56-тий конгрес WBC.

-Київ стає спортивною столицею Європи і світу. Так, цього року в столиці відбувся чемпіонат світу з кікбоксингу «ISKA», чемпіонат Європи з міні-футболу-2018, Workout fest 2018, та вперше фінал Ліги чемпіонів УЄФА і 56-тий конгрес WBC, - сказав мер столиці.

Він відзначив, що за весь період проведення фіналу Ліги чемпіонів із 21-го по 26 травня українські прикордонники у пунктах пропуску оформили понад 300 тисяч іноземних громадян.

-І кожен з них – це потенційний амбасадор нашого міста, який розповість про Київ своїм друзям, зробить промо нашому місту, - відзначив Кличко.

Як зауважив міський голова, великою подією для столиці став і 56-й Конгрес WBC, що відбувся на початку жовтня. Переговори про залучення цієї події в Україну Віталій Кличко вів два роки.

-Протягом тижня кияни та гості столиці могли побачити легенд світового боксу -  Леннокса Льюіса, Евандера Холіфілда, Оскара Де Ла Хойю, Еріка Моралеса. Прибули також судді, спортивні менеджери, багато гостей. Всі вони залишилися в захваті від Києва і обіцяли обов’язково повернутися, - зауважив Кличко. – І керівництво УЕФА, і керівництво WBC високо оцінили рівень організації таких грандіозних заходів. Тобто, Київ впорався і показав себе найкращим чином, - підкреслив мер столиці.

Він наголосив, що всього на розвиток галузі «Фізична культура і спорт» у 2018 році місто виділило на 20 відсотків більше у порівнянні з минулим роком – 640 мільйонів гривень. Зокрема, в столиці відкрили 2 нових спортивних школи, відремонтовали 8 спортивних закладів, облаштовано у співфінансуванні з державою 52 футбольних поля.

-Нарешті до комунальної власності громади Києва повернули спортивний комплекс «Стадіон «Старт». Тепер ми вже зможемо, як і обіцяли, взятися за його реконструкцію, - наголосив Віталій Кличко.

Куди найбільше спрямують бюджетних коштів у наступному році

- Кошторис столиці зросте. Доходи бюджету заплановані у розмірі понад 57 млрд грн, - сказав Кличко, - Ми продовжимо глобальний ремонт доріг, оновлення інфраструктури, реконструкцію дитсадків та шкіл, відновлення київських парків, скверів, туристичних об'єктів і публічних просторів столиці.

Зокрема він акцентував скільки коштів спрямують на галузі освіти, охорони здоров’я та на розвиток інфраструктури міста.

-Наступного року ми плануємо виділити рекордну суму коштів на освіту– 17,9 млрд грн. Це майже третина столичного бюджету!, - заявив Кличко.

Також бюджетом, за рахунок освітньої державної субвенції, планується підвищити зарплату освітянам. Відповідно, збільшать фонд заробітної плати з нарахуваннями на 20,6 % у порівнянні з минулим роком.

За словами мера, наступного року місто планує будівництво одного садочка з нуля - в Святошинському районі - та повну реконструкцію 7 садків і 5-ти шкіл.

Охорона здоров’я отримає наступного року 10,7 мільярдів гривень. У столиці продовжать  поетапне впровадження реформи охорони здоров’я, яка базується на принципі фінансування медичних послуг за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». 

Чимало коштів спрямують і на розвиток транспортної інфраструктури міста – 6,9 мільярдів гривень.

-Зокрема, це і фінансування будівництва станцій метро на Виноградар, і кошти на добудову Подiльсько- Воскресенського мосту. Плануємо повну реконструкцію Київського фунiкулера, - сказав мер.

Близько 1,5 млрд гривень, тому числі з урахуванням субвенції з Держбюджету, закладено на будівництво, ремонт та утримання автомобільних доріг у столиці.

-Саме на 2019-ий рік припадає активна фаза реконструкції Шулявського шляхопроводу, - повідомив Кличко.