Київ перетворять на безбар’єрний простір за три роки

Київ перетворять на безбар’єрний простір за три роки

Київ буде без бар’єрів. Відповідну комплексну цільову програму, яку розробив Департамент соціальної політики КМДА, підтримали депутати Київради.  

-Мета програми «Київ без бар’єрів» на 2018-2021 роки – створення в місті Києві механізмів толерантності, забезпечення рівних прав і рівних можливостей, впровадження принципів універсального дизайну у формуванні міського простору, істотне підвищення рівня доступності всіх елементів міської інфраструктури для маломобільних груп населення, розробка та впровадження міських стандартів адаптації об’єктів до потреб осіб з інвалідністю, поліпшення їх інформаційного, комунікативного і освітнього супроводу та права на працю, - коментує директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

За його словами, реалізація Програми є комплексним процесом, пов’язаним з соціальними, психологічними, інфраструктурними та іншими перетвореннями, які в сукупності перетворять столицю на безбар’єрний простір.

Особливістю даної Комплексної програми є те, що вона базується на пакеті пропозицій, розроблених громадськими організаціями, які були узгоджені з відповідними структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради. Також вона була широко обговорена з експертами та представниками всіх зацікавлених сторін.

Завдяки злагодженій роботі Комітету доступності під керівництвом тодішнього очільника Mykola Povoroznyk, наполегливості Александр Пабат та роботі членів Комітету Олександра Пустовойта та олег полозюк й стало можливим запровадити дану Програму.

Окрему подяку профільний департамент висловив постійним комісіям та депутатам Київради, які підтримали цей проект.

-Мінрегіон нещодавно затвердив нові державні будівельні норми щодо доступності – ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Вони містять більше 100 принципово важливих змін, спрямованих на те, щоб навколишній простір став доступним і комфортним для кожного: людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, літніх людей, вагітних жінок, батьків з дітьми, тощо. Ці норми стануть обов’язковими до виконання по всій території України. Столиця так само врахує їх при виконанні Програми «Київ без бар’єрів» у 2018-2021 роках, - відмітив Юрій Крикунов.

Також у рамках програми буде збільшено кількість транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими можливостями. Окрім того, передбачено дотримання вимог безбар’єрності як основних при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів та пляжів.

Значну увагу буде приділено створенню умов для навчання дітей з інвалідністю у неспеціалізованих навчальних закладах. Також програма націлена на широке залучення інклюзивних дітей до мистецької, творчої та спортивної діяльності.

В Департаменті соціальної політики зазначають, що реалізація проекту рішення здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених в бюджеті міста Києва на відповідний рік. Обсяг коштів, які пропонується залучити на виконання всієї комплексної програми складає 446,8 млн грн.

Нагадаємо, Київ без бар'єрів: назвали найдоступніші місця столиці.