Навігатор на 19-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 19-те грудня: куди піти у Києві

Історії у світлинах: «Україна та Японія: Зустрічі»

Після подорожей Україною, фотовиставка «Україна та Японія: Зустрічі» Ольги Хоменко та Т.Т.Таnaka знову представлена у Києві. Це 56 фото 2 митців: українки Ольги Хоменко та японця Хіроші Танака (T.T. Tanaka), які подивилися через об’єктиви своїх фотокамер на країни одне одного. Що ж вони там побачили, дізнаєтеся на фотовиставці  Вона працюватиме з 18 грудня по 2 лютого (у робочі дні Центру, з 11.00 до 19.00).

Де: виставкова зала Українсько-Японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського, пр-т Перемоги, 37
Вхід вільний

Ранок з Сашком Дерманським

Бажаєте зробити оригінальний подарунок своїй дитині в День Святого Миколая? Подаруйте їй зустріч з Сашко Дерманським, найталановитішим, найпопулярнішим та найвеселішим дитячим письменником України та його книжками "Крамничка тітоньки Мальви" і "Жменька тепла для мами" (Видавництво Старого Лева). Його "Мері" нещодавно отримала премію Книга року ВВС як найкраща дитяча книжка року.

Коли: об 11.00
Де: Оціум 51. Бібліотека на Русанівці, вулиця Ентузіастів, 51/24
Вхід вільний

День пам'яті: відкриття меморіального знаку Леоніду Сорандо

В День адвокатури України відбудеться встановлення меморіального знаку адвокату, що загинув внаслідок радянських репресій 1937 року – Сорандо Леоніду Анастасійовичу.
Ініціаторами встановлення та вшанування пам’яті є спільнота українських адвокатів та ініціативи «Остання адреса – Україна».
Леонід Анастасійович Сорандо – 1896 р.н., уродженець Варшави, дворянин, син сенатора – працював юрисконсультом німецького Генерального консульства у м. Києві, був членом колегії захисників. Проживав за адресою вул. Мала Васильківська, 11 (нині – Шота Руставелі). Його було заарештовано НКВС 28.09.1937 р. і висунуто звинувачення у «проведенні шпигунської діяльності» (ст. 54-1 КК УРСР). На допиті, який було проведено на початку жовтня, Сорандо свою вину визнав. Отримавши звинувачення в тому, що він «є агентом німецької розвідки та по її завданням проводив розвідницьку діяльність», ґрунтуючись лише на «добровільних» показаннях самого юриста, Леоніда Сорандо було засуджено до вищої міри покарання та розстріляно 23.10.1937р.

Коли: о 12.00
Де: вул. Шота Руставелі, 11

Вечір мистецький: "Наївний Світ Параски"

Виставка «Наївний Світ Параски Плитки-Горицвіт» — відкриває нам силу та простоту творчості наївної художниці Параски, та є свого роду терапією, шляхом до досягнення душевного балансу. До виставки відібрано понад 30 робіт із серії «Доля гуцулки», «Індійські заграви» та декілька картин на релігійну тематику.

Роботи Параски – поєднання традиційного та сучасного мислення, що створює особливий художній світ наївної естетики з неповторним авторським стилем виконання. Експозиція відкрита до 

Коли: о 16:00
Де: Національна академія мистецтв України, вул. Бульварно-Кудрявська, 20
Вхід вільний

Вечір з інноваціями: UNIT.City OPEN DAY

UNIT.City знову відкриває свої двері! Екскурсія парком, знайомство з резидентами, візит до унікальної ІТ-школи UNIT Factory та сучасного коворкінгу Chasopys.UNIT — це та навіть більше чекатиме тебе на OPEN DAY.

UNIT.City OPEN DAY — день, коли ти можеш на власні очі побачити, як технологічні компанії, лабораторії, акселератори стартапів, R&D-центри та навчальні заклади об’єднуються в екосистему для розвитку інновацій.

Коли: о 17:00
Де: UNIT.City, Дорогожицька, 3 (вхід із Дорогожицької, 1, зупинка "Мотоциклетний завод").
Вхід вільний, за умови попередньої реєстрації

Вечір пізнавальний: «Гастрономічний гумор Середньовіччя»

Як пов’язані харчування та сміх? Чому сало смішніше за цибулю? Звідки взялися жарти про ласунів та чому селянки їдять більше за лицарів? Про це, а також про кухонні дотепи, алкогольні пародії та харчові сатири ви зможете дізнатися на лекції Світлани Богданець «Гастрономічний гумор Середньовіччя», присвяченій гастрожартам у середньовічній літературі.

Напередодні свят на вас чекає захоплива розповідь про бенкет з Ноєм та святим Петром, «Отче наш» винолюбців, лицарів у їстівних обладунках, ковбасні будинки, суперечки вина та пива, сороміцьку їжу, кулінарні авантюри ласунів

Коли: о 18.00
Де: Кабінет історії мистецтв (ауд. 424) Червоного корпусу КНУ імені Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60
Вхід вільний

Вечір літературний: Презентація проекту повного зібрання творів Джозефа Конрада

В Україні про письменника відомо насамперед три речі: що він народився в Бердичеві, що він мариніст і що написав антиколоніальний роман «Серце пітьми». Поглянемо на Джозефа Конрада насамперед як на модерніста: і в тому, як він працює із формою роману, і в тому, яка інтернаціональна й урбаністична свідомість стоїть за цими художніми конструкціями. 

На вечорі презентують вже готові романи — «Олмейрову примху. Вигнанця з островів» і «Таємного агента», — поділяться з читачами планами на подальші видання, познайомлять з командою, яка брала участь у підготовці зібрання, а також розпочнуть розмову про місце і роль Конрада в українській культурі.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: Пам'ятки як вони є. Дізнайся про їхній облік!

Практичний семінар, присвячений обліку та реєстрації пам'яток культурної спадщини. Під час заходу приділять увагу процесу виявлення об'єкту нерухомої культурної спадщини, алгоритму розробки облікової документації, сутності предмету охорони пам'ятки та методикам його встановлення.

Автор семінару Ольга Рутковська (мистецтвознавець, дійсний член ІКОМОС, яка має практичний досвід діяльності з виявлення, підготовки до обліку та збереження культурного надбання понад 25 років).

Коли: о 18.30
Де: конференц-зала на 6-му поверсі (кімн.606) будинку №77 по вул.Січових Стрільців
Вхід вільний, необхідна реєстрація  

Вечір театральний: "Холодна м'ята"

Душевна розмова про прості, але такі важливі для кожного речі: стосунки між людьми, пошуки самих себе, кохання, дружбу, невиразний смуток та великі радощі…Життя героїв оповідань Григора Тютюнника плине від однієї крайності до іншої, а ми можемо на мить ніби зазирнути у вікно – побачити людину в її сакральний момент переосмислення самої себе – і піти далі, відчуваючи той присмак співпричетності.

Коли: о 19.00
Де: Малий театр, вул. О. Гончара, 33
Вартість квитків: 200 грн.

Вечір сюрреалістичний: Проект "Україна: апогей сюрреалізму" в арт-центрі Я Галерея

Божена Чагарова фіксує соціально-політичні та культурні зміни нашого дивного періоду. Але незвичним чином - використовуючи часозатратну кропітку техніку вишивки художниці та художню спрощену образність, яка у ХХІІ столітті стане основною міжнародною мовою «пост-емодзі поколінь». А ті цитати з журналів, газет, кінопрограм і книжок, які вона використовує в своїх роботах, документують для майбутнього абсурдність нинішнього часу.

Коли: о 19.00
Де: Я Галерея, вул. Хорива, 49В
Вхід вільний

Вечір в кіно: Music Box з Андрієм Алферовим. Курт Кобейн: Клятий монтаж (2015)

Перша офіційна документальна стрічка про фронтмена гурту Nirvana Курта Кобейна. Складений з рідкісних концертних записів Nirvana, саморобних відео і декількох маловідомих записів, цей фільм поєднує в собі документальні кадри з анімацію, та намагається створити портрет одного з найбільш знакових музикантів в новітній історії.

Коли: о 19.00
Де: Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вартість квитка: 50 грн.

Вечір надихаючий: Презентація #Підпалюй! + Дискусія "Урбаністика поза мегаполісом"

Медіа "Заборона" презентує проект #Підпалюй! – серію документальних фільмів і мультимедійних репортажів про чейндж-мейкерів – активістів та активісток, які своїми ініціативами змінюють міста та надихають інших. Проект представить Катерина Сергацькова,  співзасновниця Заборони, журналістка.

В рамках презентації відбудеться відкрита дискусія: «УРБАНІСТИКА ПОЗА МЕГАПОЛІСОМ. Зміни в українських містах». Поговорять про урбаністичні практики та активізм на періферії. 

Коли: о 19.00
Де: Urban Space 500, вул. Грінченка, 9
Вхід вільний

Вечір затишний: "У майстерні Неллі Ісупової"

Вас зустріне спів птахів, зарості зелені, запашний чай та неймовірний затишок, відчуття внутрішньої гармонії та спокою.  А ще простір, насичений життєвою радістю, свободою та щастям , місце, в якому живуть незвичайні істоти та чудернацькі звірі: сюрреалістичні риби на ніжках та печворкські птахи, синя голова аватара, ідоли-обреги, веселі чайники та грайливі керамічні туфлі і платтячка. 

Так, так – ми в майстерні Неллі Ісупової, відомої української художниці-керамістки. Майстрині, що дослухається душі та яку слухає всесвіт. Чарівної жінки – модниці, що любить наряджатися та робити те, що хочеться. Творчої людини, світ якої до нестями тремтливий, тонкий, вишуканий та по-дитячому сердечний.

На відкритя виставки співачка Назгуль Шукаєва готує для всіх музичний подарунок!

Коли: о 19.00
Де: Дім "Майстер Клас", вул. Б. Хмельницького, 57Б
Вхід вільний

Герої українського Донбасу: презентація тизерів фільму

Документально-телевізійний цикл «Герої українського Донбасу» - це 22 індивідуальні історії про громадянський та військовий спротив жителів Донецької та Луганської областей російській окупації.  У ньому засвідчується, що Донбас – це Україна, зокрема наводяться свідоцтва про застосовані російські технології для загострення конфлікту в регіоні у 2014 році, а також наочні факти злочинів з боку російської сторони. Детально та аргументовано доводиться, що це не внутрішнє протистояння, а збройна агресія Російської Федерації проти України. 

В рамках заходу відбудеться презентація 6 офіційних тизерів та однієї програми про Богдана Чабана.

Коли: о 19.00
Де: Veteran Hub, вул. Юрія Іллєнка, 42
Вхід вільний

Вечір дослідницький: Відкриття виставки «Як бути cool»

PinchukArtCentre представляє групову виставку «Як бути cool», організовану «Кураторською платформою» – навчальною програмою для молодих кураторів. Виставка досліджує, що сьогодні означає «бути cool» (пер. «класний/класна»). У пошуку відповіді на це запитання виставка порівнює популярні кліше та вивчає відчайдушні спроби відповідати їм. Таким чином куратори і художники намагаються ідентифікувати шаблони нашої поведінки та причини, з яких ми їм слідуємо. 

Експозиція розташована в останній залі на 4му поверсі арт-центру та відкрита для відвідування до 6 січня.

Коли: о 19.00
Де: PinchukArtCentre, вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2
Вхід вільний

Вечір психологічний: Стосунки любові: норма і патологія 

Лекція дасть відповіді на багато актуальних питань в темі стосунків та сексуальності: що на сьогодні вважається нормою в сексуальному житті, компоненти зрілої любові, фактори процесу формування сексуальності,особливості патології в стосунках любові при невротичних, пограничних, нарцистичних, а також тяжких розладах. 

Лектор Анна Крайлюк – практикуючий психолог, член Української спілки психотерапевтів, кандидат психологічних наук.

Коли: о 19.30
Де: Меzzanine, вул. Нижньоюрківська 31, третій поверх
Вартість квитків: 200 грн.

Вечір музичний: KaTikooо project

Це буде незвичайний концерт. Дует відомий публіці, як найніжніший і найчуттєвіший. В основному, вони грали свою музику камерно, тет-а-тет. Фортепіано і вокал. Цього разу, музиканти вирішили розширити діапазон своїх можливостей і способів вираження і візьмуть з собою "помічників". Це будуть вкраплення електроніки, лупстейшенов, вокальних процесорів, тибетських співаючих чаш, дзвіночків і нових звуків і, звичайно ж, нові пісні, новорічні, відомі хіти, авторські композиції!

Коли: о 20.00
Де: "Музичний простір МК", вул. Б. Хмельницького 57 Б
Вартість квитка: 200 грн.