“Турбота” про киян збільшиться вдвічі

“Турбота” про киян збільшиться вдвічі

Київська міська рада затвердила Міську цільову програму “Турбота. Назустріч киянам” на 2019-2021 роки. Програма передбачає фінансування у розмірі 9,431 млрд грн на три роки та спрямована, головним чином, на надання матеріальної допомоги та компенсацію вартості проїзду пільговим категоріям громадян.

Рішення про це було прийнято на пленарному засіданні Київської міської ради. “За” проголосували 63 депутати Київради.

- Програма "Турбота. Назустріч киянам" на 2019-2021 роки - трирічна програма, її загальний обсяг трохи більше 9 млрд, відповідно, по 3 з невеличким мільярди на рік, - розповів про зміст документузаступник голови Постійної комісія Київради з питань охорони здоров’я та соціального захисту Юрій Крикунов, - Порівняно з нинішнім роком кількість коштів за програмою збільшено майже у два рази.

За його інформацією, на 2019 рік передбачено фінансування у розмірі 3,159 млрд грн, на 2020 рік - фінансування 3,099 млрд грн, на 2021 рік - 3,173 млрд грн.

- Основні напрямки Програми - це компенсація пільгового проїзду для пільгових категорій громадян, це надання матеріальної допомоги до визначних та святкових дат, матеріальна допомога киянам, які потрапили у складні життєві обставини, різні види київської міської допомоги, учасникам антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, придбання технічних засобів реабілітації, візків, протезних виробів тощо, - розповів він.

За словами Юрія Крикунова, обсяг виконання попередньої програми в 2018-му році становить 98,7%, при чому, за рахунок зниження цін при проведенні тендерних процедур вдалося досягти 1,5%економії коштів.

- В Києві досить багато людей, які потребують соціального захисту, -зауваживзаступник голови профільної комісії Київради, - Понад 800 тис. людей знаходяться в єдиному державному реєстрі пільговиків. У нас дві третини помешкань потребують субсидіювання. Тобто коштів потрібно досить багато, їх завжди не вистачає.

Але як відзначив Юрій Крикунов, нинішні обсяги допомоги вражають, і вона постійно збільшується.

- Дуже серйозно виросли потреби компенсації пільгового проїзду, вартість якого збільшилась з 4 до 8 грн, тобто потреби компенсації проїзду збільшились фактично удвічі. Також об’єктивно, на коефіцієнт інфляції, у Програмі збільшуються видатки по всім напрямкам.

Нагадаємо, у Києві створять реабілітаційний простір для дітей з інвалідністю.