5 різдвяних виставок в Києві для святкового настрою

5 різдвяних виставок в Києві для святкового настрою

Напередодні свят по всьому місту відкриваються тематичні експозиції. Пропонуємо добірку для приємного дозвілля. 

«Маестро Різдва»: у світі Леонтовича

Виставка  присвячена визначному українському композиторові Миколі Леонтовичу, який подарував світові найпопулярнішу мелодію Різдва.

«Щедрик» – українська народна пісня в неперевершеній обробці М. Леонтовича набула звучання, що підкорило мільйони сердець. У англомовній версії відома багатьом як «Carol of the Bells», вона давно стала символом одного з найулюбленіших свят, радісного очікування Різдва й Нового року.

Відчути тонку душу маестро допоможуть автентичні експонати виставки: речі, що належали композитору, світлини, анонси концертів, поєднані з витонченими витинанками роботи майстрині Дарини Альошкіної на теми творів М. Леонтовича. Вперше в Києві експонуватимуться речі, які належали визначному композитору, з Покровського історичного та Тульчинського краєзнавчого музеїв.

Виставка триватиме по 20 січня.

Де: Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2
Вхід за квитками музею

«Лише взимку так буває» в новорічних прикрасах

В оновленій експозиції – новорічно-різдвяний мікс із солом’яних павуків, дідухів, фігурного обрядового печива, колядок і щедрівок, витинанок, а також ялинкових прикрас  ХІХ-ХХ століття з вати, скла, картону, металевого дроту з фондів Державного  музею іграшки.

В центрі експозиції – історія однієї ялинки, закарбована в колекції новорічних прикрас трьох поколінь родини  Світличних-Гордієнків – Братерських (1910-ті – 1960-ті рр.). Власниками іграшок (майже 150 предметів) та хранителями дитячих спогадів про сімейні традиції Нового року та Різдва є київське подружжя Братерських – Дронь: Марина  Тарасівна та Володимир Васильович.


Відкриття: 18 грудня о 16.00
Де: Державний музей іграшки, Кловський узвіз, 8
Вхід за музейними квитками

ДивоДивне від Оксани Фурса

Запрошуємо друзів та поціновувачів прекрасного на відкриття персональної виставки «#ДивоДивне» талановитого митця, самобутньої української перлини фольк-арту Оксани Фурса. 

Твори Оксани Фурса – ода світу фантазії, радості, сонця та добра. Авторська техніка художниці базується на стародавній техніці створення готичних фресок. В експозицію увійшли найвідоміші роботи з колекції «Яблунево-медова казка», серій «Печворг», «Місячне мереживо», «Пори року» та «Диво звіри», які чудово демонструють синтез сучасного мистецтва з мотивами і колористикою стародавнього фольклору. 

Виставка триватиме  до 20 січня 2019 року. На відкритті різдвяний настрій створюють оперна діва Олена Гребенюк та артисти компанії GUGA Entertainment Group (гурт "77CHASOFF", гурт "ЯРРА", Аліна Палій, Tiana Roz). 

Відкриття: 18 грудня о 15.00
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12
Вхід за музейним квитком (35/15 грн).

"У перечутті свят. Новорічно-різдвяні відчуття у петриківському та самчиківському розписах"

На виставці представлені роботи майстрів: Ольги Машевської, Олени Іващенко, Юлії Рожкової, Яни Власенко-Бернацької, Ангеліни Пан, Вікторії Радочиної, Анастасії Кілессо. Також у виставці візьмуть участь вихованці Арт студіі "Мальовничий коктейль" під керівництвом Ольги Машевської (Сабіна Машевська, Карина Машевська, Катерина Голуб, Марія Семеног). ​ Експозиція триватиме до 20 січня 2019 року.
 
Відкриття 18 грудня о 15.00
Де: Національний музей літератури України, вул. Б. Хмельницького, 11
Вхід вільний

«Казкове місто – місто зимової фантазії» 

Виставка малюнків дітей 8–11 років, які є учнями художньої студії «Творчість» Центру позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.  Дитячі роботи розповідають про мрії юних художників, в яких вони бачать своє місто, де живе казка, де господарює фантазія. Виставка захоплює яскравістю і свіжістю вражень, несподіваною сміливістю, експресією, комічною наївністю та наївною переконаністю. В дитячій творчості проявляються ті якості, які інколи з роками губляться у дорослих: здатність захоплюватися, дивуватися, завидна спостережливість та ілюзія.

Відчуття святкового настрою на презентації створять різдвяно-новорічні прикраси, складені юними декораторами – вихованцями гуртка оригамі «Журавлик». Це сніжинки, снігурі, різдвяні чобітки, янголи та декоративні ялиночки. Виставка триватиме до 20 січня 2019 року.

Відкриття 18 грудня о 16.00
Де: Державна наукова архітектурно-будівельна бібліотека імені В. Г. Заболотного, пр-т Перемоги, 50
Вхід вільний

Нагадаємо, незвичних ляльок показують в Музеї історії Києва.