Навігатор на 18-те грудня: куди піти у Києві

Навігатор на 18-те грудня: куди піти у Києві

Вечір пізнавальний: тренінг «Креативне мислення» в КПІ

Учасники заходу дізнаються, що креативність – це одна з форм інтелекту, яка не тільки допомагає вирішувати наявні проблеми, але й підходити до них творчо, з фантазією, що означає вимога роботодавця «має креативне мислення», кому необхідно креативне мислення і як їм користуватися, про синхронізацію роботи лівої та правої півкулі та 4 етапи творчого процесу. Тренінг проводить бізнес-коуч та HR- консультант Наталья Дзюба. 

Коли:  о 16:30 
Де: Бібліотека КПІ, 10 зал (4 поверх).
Вхід вільний. Реєстрація за посиланням

Вечір творчий: "Зимові гостини на Миколая" в бібліотеці

Тепла затишна атмосфера бібліотеки не залишить відвідувачів байдужими, а наші гості: заслужений артист України Борис Лобода, поетка та перекладачка Олена О'Лір, бардеса Оксана Чайка, поет, перекладач Микола Байдюк та чарівні танцівниці з Flamenco studio ESO подарують насолоду та приємні враження від гарної поезії, пісні та танцю.

Коли: о 17.00
Де: Публічна бібліотека ім. Самеда Вургуна ЦБС Оболонського району, вул. О.Архипенка 3
Вхід вільний

Вечір дискусійний: «Майбутнє університетів»

Презентація дослідження «Майбутнє університетів», зокрема, його першої частини «Еволюція університетів. На порозі невідомого майбутнього». Україна посідає 88 місце за Індексом людського розвитку, в основному завдяки доступності освіти. Однак у глобальних рейтингах університетів наразі присутні лише 4 наших ВНЗ (з 289) – причому жодного у топ-500. Виїзд молодих українців на навчання за кордон набуває масового характеру. Закон «Про вищу освіту», ухвалення якого 2014 року сприймалося як прогрес, у підсумку виявився тупцюванням на місці. На початку 2018-го в МОН вже анонсували підготовку нового законопроекту. 

На презентації поговорять про перспективи нового законопроекту, реформу вищої освіти в цілому, переосмислення і «перевинайдення» нового українського університету.

Коли: о 18:00
Де: Український інститут майбутнього, вул. Олеся Гончара, 65
Вхід вільний, необхідна реєстрація

Вечір історичний: "Турхан-султан - українка на троні османів"

Хатідже Турхан. Ще одна українка на троні Османської імперії.  Жінка, яку Пантелеймон Куліш вважав прототипом думи про Марусю Богуславку.  Жінка, правління якої завершило жіночий султанат, який розпочала Роксолана.

На жаль, ця султана-українка маловідома на своїй Батьківщині. Її біографію дослідила авторка книжок «Роксолана: міфи та реалії», «Листи Роксолани: любов та дипломатія» Олександра Шутко, яка написала про неї роман «Хатідже Турхан». Вона розповідатиме цікавинки про походження та неймовірне життя цієї султанки! Під час лекції демонструватиме фото архівних документів: листи Хатідже Турхан до великих візирів, її печатки й особисті речі, які зберігаються у турецьких музеях.

Коли:о 19.00
Де: Контрактова площа, 7
Вартість квитка: 140 грн. (попередня оплата), 180 грн. безпосередньо перед лекцією

Вечір мистецький: виставка графіки "Український обмін принтами #3"

Виставка робіт-учасників Українського обміну принтами (естампами). Цей доволі популярний та розповсюджений формат проходить по всьому світу як чудова нагода обміну авторськими техніками та досвідом серед майстрів графіки. Кожен учасник по завершенню обміну має у власній колекції роботи своїх колег. 

На виставці митці створюють віртуальний проект, де спільним є лише вид мистецтва - станкова графіка. В одному просторі можна буде побачити і вираження професійних навичок, і відсилки до історії, і претензію на актуальність, і шанобу до власної традиції, і потяг до інтимних переживань. 

В рамках виставки проведуть благодійний ярмарок з продажу оригінальних естампів (офорти, гравюри, літографії, монотипії) для збору коштів діткам з особливими потребами, якими опікується благодійна організація Вартимей. Експозиція відкрита до 23 грудня.

Коли: відкриття о 19.00
Де:  Галерея 83, вул.Тарасівська 3-А
Вхід вільний

Вечір в кіно: "The Globe: Зимова казка"

В рамках фестивалю "Британський театр у кіно" покажуть зняту постановку театру "Глобус".  «Зимова казка» - це одна з чарівно «неправильних» п'єс Шекспіра. Її перші три акти - заплутана драма з гіпертрофованою дружбою, невмотивованими ревнощами, спробами отруєння, смертями та дельфійським оракулом. А два останні акти - зворушлива пастораль, повна примирень, міжкласових шлюбів та статуй, що оживають.

Дія відбувається у двох королівствах - Сицилії і Богемії - і охоплює період в шістнадцять років, протягом яких чого тільки не відбувається! Зав'язкою сюжету служать безпричинні ревнощі сицилійського короля Леонта, який, підозрюючи свою дружину Герміону в зраді, кидає її до в’язниці; а свого друга- «зрадника» Поліксена наказує вбити. Потім у Герміони народжується дівчинка, яку монарх відправляє у вигнання до Богемії. Минають роки, і юна Втрата, разом зі своїм коханим, сином Поліксена, повертається на Батьківщину і відновлює справедливість у найекстравагантніший спосіб.

Фільм-вистава демонструється англійською мовою з українськими субтитрами.

Коли: о 19.00
Де: Кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19
Вартість квитка: 190 грн.

Вечір музичний: концерт обдарованих дітей до Дня Святого Миколая

Концерт класичної музики у виконанні талановитих дітей України у День перед Різдвом або на День Святого Миколая вже став доброю традицією. Десятий рік поспіль у  цей казковий день збуваються дитячі мрії, а слухачі можуть почути нове майбутнє України.

Коли: о 19.00
Де: Музичний простір МК, вул. Б. Хмельницького, 57Б 
Вартість квитка: 100 грн.

Вечір художньо-ігровий: PictoricBox: виставка ілюстрації та презентація гри

Група ілюстраторів Pictoric представлять глядачам 100 ілюстрацій, маленькі копії яких стали основою настільної гри з аналогічною проекту назвою.

Кожна робота проекту PictoricBox на кшталт відкритому коду у програмному забезпеченні, де зміст «прописує» сам глядач. Яскраві ілюстрації з великою кількістю деталей, а також різноманітна стилістика авторів, створюють цілісну і зачаровуючу експозицію. Як зізнаються самі ілюстратори, головною ідеєю при створенні робіт стала воля фантазії – як художньої, так і тієї, що її відчуватиме кожен глядач.

Щоб глибше занурити відвідувачів виставки у світ PictoricBox, у залі експозиції працюватиме спеціальна ігрова зона PictoricBox Play Zone, де кожен бажаючий зможе протестувати нову настільну гру для всієї родини і у повній мірі відчути чари мистецького проекту. Виставка триватиме до 30 січня.

Коли: о 19.00
Де: арт-простір ЦУМ, вул. Хрещатик, 38, 7 поверх 
Вхід вільний

Вечір театральний: "Погані дороги"

Нова п’єса Наталі Ворожбит (авторки сценарію фільму «Кіборги»; п’єс «Вій.Докудрама», «Зерносховище»)у постановці режисерки Тамари Трунової («Саша, винеси сміття» – краща вистава 2017 року за версією критиків; «Близькість»; опера «Дідона та Еней»).

«Погані дороги» – це шість історій про стосунки жінок та чоловіків, загострені і спотворені війною, та про переломи, які ніколи не загояться.  Ця п’єса – одне з перших висловлювань про війну на сході Україні на великій театральній сцені. Наталя Ворожбит написала її, збираючи історії і свідчення реальних людей для сценарію «Кіборгів» (реж. Ахтем Сеїтаблаєв). Та якщо «Кіборги» - фільм про міф та звитягу, то «Погані дороги» - п’єса про саме життя, яке завжди переважатиме смерть. 

Коли: о 20.00
Де: Сцена 6, Довженко-Центр, вул. Васильківська, 1
Вартість квитків: 200-450 грн.

Вечір комічний: "Закритий мікрофон" з Наталею Гаріповою

The Stand Up представляє новий формат - "Закритий мікрофон". Це захід, на якому коміки знайомлять глядачів з новим матеріалом. По суті, "Закритий мікрофон" - це спойлер нової програми.

Коли: о 20.30 
Де: Малий театр, вул. Гончара, 33
Вартість квитків: 99 грн.