Тисячолітня історія в неоні: Вікіпедія обрала кращі фото пам’яток Києва

Тисячолітня історія в неоні: Вікіпедія обрала кращі фото пам’яток Києва

Перемогла  на фотоконкурсі пам’яток культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» фотографія Андріївського узвозу, що була зроблена з Замкової гори. Про це повідомляють на сайті конкурсу. Вона отримала найвищі оцінки журі та відзнаку «Найкраще фото міста Київ» 2018 року. Автор фотографії – Олексій Іванов. 

Сам узвіз є доволі унікальним та своєрідним місцем Києва. Це вулиця, яка поєднує у собі так багато речей, що складно й уявити. Тут є знані пам’ятки архітектури (Андріївська церква, Замок Річарда та ін.), розташовані щонайменше 4 музеї, 2 театри, 5 пам’ятників та 3 меморіальні дошки. Але й поруч з ними співіснують шоуруми, стріт-арти, піцерії, кафе, арт-галереї, вишукані ресторани, паби та звичайний гастроном… Але усе це розмаїття неможливо побачити одразу, бо узвіз є занадто звивистим: з кожним кроком можна побачити нову комбінацію таких несхожих елементів.

Ще одна фотографія з зображеним на ній Софійським собором отримала багато балів від журі. Навіть зовнішній вигляд собору нагадує про свій поважний вік, бо у деяких місцях збережено оригінальний вигляд стін. Автор фото — Роман Бречко.

Також журі відмітило фотографію Дзвіниці на Дальніх печерах. Ця пам’ятка є частиною Києво-Печерської лаври. Колись вона будувалася за межами Києва, а зараз є частиною бурхливого центру міста. Сама ж Дзвіниця є доволі «молодою» порівняно з Лаврою, бо була збудована у середині XVIII сторіччя. Автор фото — SergKh78.


Серед світлин, що були відзначені журі, є також: 
- зображення Національного художнього музею України («дуже оригінальне представлення пам’ятки», автор фото — Moahim) 

- старовинного дерев’яного житлового будинку на Андріївському узвозі 19а («цікавий об’єкт та ідея його презентації», автор фото - Ivan Sedlovskyi)

пам’ятника Богданові Хмельницькому («якісно сфотографовано», має статус «якісного зображення» на Вікісховищі, автор фото - George Chernilevsky).

Нагадаємо, рідкісна квітка та сова у сонячному промінні: визначили кращі фото Києва для Вікіпедії