Доходи і видатки бюджету Києва показують у режимі онлайн

Доходи і видатки бюджету Києва показують у режимі онлайн

З 2015 року бюджет Києва є відкритим. Ознайомитися як з доходами, так і видатками можна в режимі онлайн на міському порталі. Про це нагадав в ефірі ТРК «Київ», голова постійної комісії з питань бюджету Андрій Странніков.

-Дивує, коли хтось каже, що  бюджет приймається за зачиненими дверима, в ручному режимі, тощо. Аж ніяк ні. Сьогодні в онлайн-режимі можна подивитися щомісячні надходження та видатки бюджету з деталізацією – за видами надходжень, платниками податків, розпорядниками коштів. Також ми бачимо обсяги і напрями витрачання коштів. Завдяки програмі минулого року столиці вдалося заощадити до 30% коштів, – підкреслив Андрій Странніков.

За його словами, протягом останніх 3-4 років місто сповідує принципи відкритості. Приміром, зараз усі засідання постійних комісій і засідання Київради є публічними. Тобто кожен киянин може прийти і послухати як приймаються рішення. Також можна переглядати засідання в онлайн-режимі, що позитивно впливає на ефективність управління містом.

-Разом з тим Київрада встановила систему для голосування «Рада-4». Це ще одна велика перешкода політичної корупції, яка виключає голосування за свого колегу. І ще про відкритість – Київ активно реалізує практику Громадського бюджету та петицій, – додав пан Странніков.