Які щеплення треба робити дорослим

Які щеплення треба робити дорослим

Міністр охорони здоров’я Уляна Супрун радить дорослим робити мінімум три види щеплень, які зазвичай люди не отримують у дитинстві під час планової вакцинації. Йдеться про щеплення проти грипу, гепатиту А та вірусу папіломи людини.

Про це вона написана на своїй сторінці у Facebook.

- Навіть якщо ви отримали всі планові вакцини в дитинстві та ще й кожні 10 років вакцинуєтеся від дифтерії й правця, залишаються важливі щеплення, які дають багато переваг, - нагадує Уляна Супрун.

З її словами, це вакцини, які не входять до національного Календаря профілактичних щеплень та не закуповуються державою за кошти платників податків. Але їх можна придбати самостійно в аптеці. А проведення щеплень варто обговорити зі своїм сімейним лікарем.

Тож дорослим необхідно щороку робити щеплення проти грипу. Найкраще - на початку кожного епідсезону, але якщо не встигли — не пізно вакцинуватися є аж до кінця активності захворювання, тобто до весни. Особливо вакцинація рекомендована людям, які належать до груп ризику:

-вагітним на будь-якому терміні вагітності

-дітям від 6 місяців до 5 років

-людям з 65 років

-людям із хронічними захворюваннями (серцево-судинні хвороби, діабет, ожиріння, хронічні хвороби легень, астма тощо)

-люди, які у професійному житті можуть часто контактувати з людьми, які захворіли на грип, зокрема, медичні працівники.

Під час епідемії треба не забувати про правильне харчування, фізичну активність та ретельне миття рук, нагадує Уляна Супрун.

Також дорослим потрібно робити щеплення проти вірусу папіломи людини.

Цей вірус надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки - один із найпоширеніших видів раку.

У більшості країн вакцину проти папіломавірусної інфекції вводять лише дівчатам від 9 років, а також жінкам. Але в деяких країнах це щеплення рекомендоване вже також і хлопчикам, наприклад, у Великобританії та Ізраїлі. Вакцинація від папіломавірусу дозволяє зупинити його передавання від людини до людини, краще захистити дівчат від ризику раку шийки матки, а як дівчат, так і хлопців — від раку статевих органів, порожнини рота і горла.

Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.

Щеплення проти гепатиту А в Україні рекомендовані дітям і дорослим.

Адже спалахи гепатиту А у нас можуть траплятися через забруднення води. Вакцинацію від гепатиту А також варто провести, якщо ви подорожуєте до країн, де він поширений, зокрема - у країни Африки, Азії і Південної Америки.

Дітям від 1 року та дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту А.

- Щоби дізнатися, де отримати щеплення, як зберігати вакцину до того, як вас вакцинують, коли і як її краще робити - обов’язково проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем, - радить Уляна Супрун.