В столиці презентували роман про хлопця на візку

В столиці презентували роман про хлопця на візку

Вчора в Національному музеї Тараса Шевченка відбулася презентація соціально-психологічного роману «Ілюзії великого міста» письменниці та журналістки, лауреатки премії «Літературні відкриття року» Оксани Щирби. Захід відбудеться за підтримки Департаменту соціальної політики та Київської міської державної адміністрації.

- В романі відтворила дві сторони життя в місті. Розкішне в шикарному будинку в передмісті, де мешкає хлопець, представник «золотої молоді». Він живе за гроші своїх батьків, розважається, любить алкоголь, дівчат, в нього немає жодних клопотів. При цьому він ненавидить людей, в яких немає грошей, безхатьків. І з іншого боку – Ленінградська площа, тісна двокімнатна квартира в хрущовці, де мешкає бідна родина, зокрема хлопець в інвалідному візку. І ці два героя зустрінуться, - поділилася авторка Оксана Щирба. -  Один з персонажів має реального прототипа, це Інвер, з яким я познайомилася випадково. Він наполовину українець, наполовину вірменин, представник золотої молоді, мажор. Вразив, що ставився презирливо до свого оточення, але водночас був щедрим, всіх частував. Щоб змалювати другого героя, спілкувалася з багатьма людьми в візках, разом інспектували райони міста. Вони розповідали свої історії, як опинилися в візку, що їх обурює в цьому суспільстві, що заважає. Я бачила, як їм складно навіть спуститися в метрополітен. Чому саме ілюзії? Ми приїжджаємо до великого міста з бажаннями і рожевими мріями. Але реальність інша, стикаємося з бар’єрами. Головна ідея – цінувати те, що ми маємо. Ми усі різні, але й маємо бути рівні, у відкритому демократичному суспільстві, де буде комфортно кожному Інвалідом людину робить не фізична нездатність, вади здоров’я, а ставлення інших людей. Тому маємо починати з себе.

Головна мета вечора – привернути увагу суспільства та місцевої влади до людей із інвалідністю. Адже нині лише у столиці проживає близько двохсот тисяч людей із особливими потребами, які прагнуть подолати основні бар’єри у суспільстві – психологічний та фізичний. Новий роман – «погляд із середини», який спонукає замислитися і переглянути багато стереотипів.

- Книга піднімає важливу соціальну тему, нівелювання бар'єрів людей з інвалідністю в нашому суспільстві. Проблема, яка виникає у людини з інвалідністю лежить в сприйнятті. Людині з інвалідністю зазвичай треба доводити, що вона не гірше здорової людини. Фізичні, психічні, інтелектуальні порушення є у багатьох людей, але вони не роблять людину інвалідом до тих пір, поки ці порушення не взаємодіють з бар'єрами. Людину інвалідом робить не інвалідний візок, а сходи, - розказав видавець Іван Степурін. 

Роман вийшов у видавництві «Самміт-книга». Коштує 100 гривень.