Рекордні новорічні ялинки світу

Рекордні новорічні ялинки світу

У США сім'я з Каліфорнії вже 34 роки поспіль наряджає на Різдво одну й ту ж сосну. Господарі хвойного дерева, Ірвайна Джин і Джо Містретта, посадили його у 1983 році у горщик з тих пір тримають сосну у будинку. На даний момент дерево досягає у довжину 60 сантиметрів.Сосну щорічно пересаджують у новий горщик, а верхівку спилюють, щоб вона не врізалася в стелю. Про це пише видання The Orange County Register, повідомляє у Фейсбук Дарницьке лісопаркове господарство.

У родині відзначають, що прикрашання сосни стало традицією для її господарів. Подружжя планує залишити дерево в спадок одному зі своїх синів, оскільки дерево може жити 300 років і вони сподіваються, що його застане не одне покоління.

У Дарницькому лісгоспі стверджують, що використання живої сосни дає безліч переваг:
1. сосна, яка росте в горщику, буде радувати вас зеленими голками та хвойним запахом;
2. таким чином, ви не тільки збережете природу;
3. хвоя в горщику не обсипається, тому ви не будете відчувати труднощі з її переміщенням, а килими не доведеться полососити від дрібних голок;
4. жива хвоя містить фітонциди. Ці речовини благотворно впливають на організм людини, підтримують здоров'я в зимовий час;
5. сосна в горщику створює дуже святкову атмосферу, хоча б від самого розуміння того, що будинку росте живе дерево - символ Нового року.

Наближаються новорічні свята. Тому у цей період (з 15.12.2018 по 14.01.2019 року включно) лісовою охороною КП «Дарницьке лісопаркове господарство» забезпечується постійний контроль за молодняками та плантаціями хвойних порід, особливу увагу приділяють насадженням на території природно-заповідного фонду, а також хвойним насадженням молодшого класу віку, включно з тими, що примикають до автодоріг, залізниць та забудованої частини міста Києва. Створено патрульні групи які проводять рейди по охороні лісів від незаконних рубок. 
Шкода завдається переважно молодим насадженням, які формують ліси, що мають слугувати майбутнім поколінням. Тому самовільна рубка дерев – це злочин проти нащадків.

На фото: сосна болотяна, на титульному фото - сосна болотяна віком 20 років

Як повідомляють у Дарницькому лісхозі, цікавою хвойною рослиною - сосною - є дерева з найдовшими голками, які досягають 45 сантиметрів. Це сосна болотяна, що росте на південному сході США. Це дуже пухнасте дерево, яке не використовують для новорічного прикрашання будинків.

На фото: Дуб-патріарх

Україна - дивовижна країна. Чергове Українське диво дуб- патріарх. Це – найстаріше дерево України, вік якого сягає 1300 років. Має обхват 8,4 метра. Його ледве охоплюють, узявшись за руки, п’ятеро людей. Не один раз дуб уражався блискавками. Саме після однієї з них, яка вдарила у 28 червня 1997 року, зрізала найтовщу гілку та розкроїла кору дерева аж до землі, вчені – дендрологи визначили вік шанованого дерева. (Селище Глинне Рокитнівського району Рівненської області).

На фото: Дуб Запорізький

Ще один цікавий факт. Запорізький дуб є священною реліквією українського козацтва. Під його кроною, за переказами, відпочивали дружинники українських князів Олега і Святослава. Під гілками цього дуба звернувся до своїх козаків з настановчим словом Богдан Хмельницький, ведучи їх навесні 1648 року на битву під Жовтими Водами. Так само перекази стверджують, що саме під цим дубом запорізькі козаки на чолі з Іваном Сірком писали свого славетного листа турецькому султанові — що знайшло своє відтворення у відомій картині І. Рєпіна. (Острів Хортиця, район міста Запоріжжя).

На фото: верба туполиста

Україна - дивовижна країна. Ось і чергове Українське диво: найнижче дерево України – верба туполиста – має у висоту 12-15 сантиметрів.