У Володимирському соборі святу Варвару просять про жіночу долю

У Володимирському соборі святу Варвару просять про жіночу долю

17 грудня православні та греко-католики відзначають день пам'яті святої великомучениці Варвари. Вона вважається покровителькою жінок. 

 - Це єдиний день, коли мощі святої у Володимирському соборі відкривають для відвідувачів, і, відстоявши досить довгу чергу, можна попросити святу і про любов, і про шлюб, і за здоров'я рідних і близьких,пише Лада Лузіна.

Свята Варвара жила в ІІІ ст. у фінікійському місті Іліополі. Після смерті матері її виховував батько Діоскор, який був багатим і шляхетним міщанином, переконаним язичником. Познайомившись з християнами, Варвара згодом прийняла святе хрещення від олександрійського священика. Не зламали святу Варвару ні погрози батька, ні увіщування та тортури управителя Мартіана. Варвару вирішили стратити. У 306 році їй та її послідовниці - дівчині Юліанії було відсічено голови, а Діоскор та Мартіан, як оповідали, загинули того самого дня від блискавки. Відразу після її мученицької кончини діва Варвара стала вшановуватися християнами, як свята великомучениця. Святість діви Варвари засвідчувалася також багатьма чудесами, які відбувалися біля її гробниці. Після утвердження християнства в Римській імперії мощі святої Варвари вшановувалися в місті, де вона постраждала, а потім були перенесені до Константинополя.

Згідно літописних свідчень на початку ХІІ ст. мощі святої великомучениці Варвари були перенесені в Київ візантійською княжною Варварою - дружиною великого Київського князя Святополка-Михіїла Ізяславовича, та встановлені в збудованому цим князем Михайлівському Золотоверхому соборі. У цьому храмі вони перебували понад 800 років - до часу його закриття й руйнування. У Свято-Володимирському соборі мощі великомучениці перебувають з січня 1961 року і до сьогоднішнього дня (з правого боку від центральної частини собору).
 

У православній традиції вважається, що Варвара є заступницею вагітних жінок або тих, хто молиться про здоров'я дітей. Тому кожен рік у Володимирський собор на день Святої Варвари стікаються тисячі паломників, які прийшли просити заступництва і допомоги.

За традицями,  дівчата і жінки в день Святої Варвари не займалися домашніми справами. При цьому категорично заборонялося прясти, прати, білити і глину місити. Дозволялося тільки на Варвару в’язати і вишивати. 

Нагадаємо, футболка Шевченка та окуляри Фролової: зірки поділилися речами для святого Миколая.